Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Egy nagy csomó van a mellemben...

Egy nagy csomó van a mellemben! Fáj is! Szerintetek mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Már be vagyok jelentkezve a nőgyógyászhoz!Esetleg ha van valakinek tapasztalata ilyenben,ha esetleg ciszta mit csinálnak vele?ha leszívják az fáj?kórházba be kell feküdni?köszi a válaszokat!
2011. okt. 23. 15:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Két kérdés mielőtt válaszolnék: mióta van a melledben, összefügg-e a ciklusoddal?

Ha "fáj", az általában a "jobbik" eset, mert akkor valószínűleg mastopathias csomó (a mirigyállomány gyulladásos, esetleg cystikus elfajulása, ami zömmel hormonális alapú).

Nekem 4x volt már mellműtétem, ebből 3x ilyen ok miatt. A cysta leszívását ki lehet bírni - egy tűszúrás a melledben (van aki ezt is nehezen viseli, de szerintem még mindig jobb megoldás mint a műtét - amennyiben megoldható a dolog ennyivel)!

Azt is tudnod kell azonban, hogy a cysta sajnos - a hormonális ciklus függvényében - visszatelődhet!

Én azt mondom, ha már "van" valami, inkább "csak" ennyi legyen, mert ez megoldható!!!

2011. okt. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én már 51éves vagyok ciklusom már nincsen kb.4-5 éve!Vagy 2 hónapja van a mellemben!
2011. okt. 23. 16:40
 3/5 anonim ***** válasza:
Soron kívüli időpontot kérj az orvostól. Ilyen esetben adnak. Lehet vesznek biopsziát belőle és azután megmondják mi a teendő. Hormont nem szedsz a változókorra?
2011. okt. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem szedek semmit, nem is szedtem mióta elmaradt a menzeszem.Jól élem meg a változókort úgy éreztem, hogy nincs rá szükségem.Biopsziát is tűvel vesznek?köszönöm szépen a segítséged!
2011. okt. 23. 16:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Biopsziát tűvel veszik, állítólag nem fáj. Ha van rá pénzed vegyél magadnak Avemart. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy biztosan baj van, de lehet felszívódik. Én egyszer jártam így, igaz az a duzzanat nem a mellemben volt.
2011. okt. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!