Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A normál tampon mennyivel...

A normál tampon mennyivel bírja tovább, mint a mini? Ha 2 óránként kell cserélnem az első napokban a tampont, akkor váltsak át a normálra, vagy maradjak a mininél?

Figyelt kérdés

16L

még szűz vagyok

csak eszembe jutott, hogy van itthon egy csomag normál is, használjam inkább azt, vagy maradjak a mininél?

a 2 óra az nem túl kevés?


2011. márc. 25. 16:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem első nap a szuper nagyság telik meg 2 óra alatt, úgyhogy nem kell aggódnod, nem túl erős vérzés, ha a mini elég ennyi időre. A normál úgy 2x annyit szívhat be mint a mini, de a használatiban írja is a pontos mennyiséget, és rá is kereshetsz a neten. Szerintem ha szűz vagy ne használj nagy tampont... bár megpróbálhatod, s ha nem kényelmetlen, akkor használd nyugodtan.
2011. márc. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

lehet, hogy rosszul fogalmaztam meg a kérdést, de nem attól félek, hogy erősebb-e a vérzésem, mint a normális, hanem arra voltam kíváncsi, hogy ha a mini megtelik 2 óra alatt,akkor váltsak-e nagyobb méretre

köszönöm a válaszodat :D

2011. márc. 25. 16:47
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én tapasztalatom az volt, hogy a mini tampon sokkal hamarabb megtelt, mint a normál, és emiatt gyakran lett foltos a tisztasági betét is. Úgyhogy én még azelőtt váltottam normálra, hogy elveszítettem volna a szüzességemet. A szűzhártya rugalmas, és van rajta természetes nyílás,úgyhogy nem kell attól tartanod, hogy elveszíted a szüzességedet, én sem veszítettem el sem a mini, sem a normál tampon használatakor.


Egyébként -sokan nem tudják, mert nem mindenhol kapható-, létezik a mini és a normál méret között egy átmeneti méretű tampon is (OB), ami olyan vékony, mint a mini, de olyan hosszú, mint egy normál. A mini dobozán egy bordó sávban tüntetik föl a tampon fajtáját (mini és 2 csepp), a normál dobozán ez a sáv citromsárga. Az átmeneti (light days, 2 csepp) tamponon ez a sáv zöld.


A másodikról van szó (remélem meg tudod nyitni):


[link]


Ennek valamivel nagyobb a nedvszívó képessége,mint a mininek, de mégsem olyan vastag,mint egy normál, így könnyebb lehet felhelyezni.


Egyébként -szintén személyes tapasztalat, hogy a Silk Touch borítású tampont ugyan könnyebb felhelyezni, de szerintem kisebb a nedvszívó képessége, mivel nem teljes felületével érintkezik a hüvely falával a tampon nedvszívó anyaga, hanem a szálfátyol-borítás lyukacsain keresztül, így nekem sokkal kevesebb nedvességtől hamarabb kezdett kicsúszni (vagyis nem teljesen telt még meg),mint a sima borítású tampon.Ezért én előnyben részesítem a simát a Silk Touch borításúval szemben.


25/L

2011. márc. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
váltsál,próbáld meg azt is;)sztem az tovább fogja bírni
2011. márc. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!