Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ezzel elmenjek orvoshoz, vagy...

Ezzel elmenjek orvoshoz, vagy megvárjam, míg kiújul?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy éve van barátom. Miután először lefeküdtünk, "felfázásom" lett, amit majdnem egy év alatt tudtam csak kikezeltetni. Egyszer pár napig volt, hogy égett és viszketett (a hüvelyem), de nem tudtam, hogy mit tegyek, aztán mikorra h.lye fejjel rájöttem, hogy irány az orvos, elmúlt. Úgy voltam vele, hogy most már mindegy... Aztán a felfázási kúrával egyidejűleg elmentem nőgyógyászhoz fogamzásgátlót íratni. Akkor megvizsgált, és azt mondta: "van egy csúnya folyásom". Adott rá kúpot, szájon át gyógyszert, meg a barátomnak is. Meggyógyultam, majd 2-3-4 hónapra rá, elkezdett iszonyatosan égni és viszketni. Akkor visszamentem, és el volt ájulva a doki, hogy biztosan betartottam-e a gyógyszerezést, meg hogy hogy lehet, hogy visszajött a fertőzés. Aztán ugyanez, kúp, szájon át nekem meg a barátomnak, plusz krém. Nem tudom, hogy ki hogy tapasztalta, de nálam a vizsgálat annyiból tartott, hogy belém nyúlt/nézett és egy kis vattapamaccsal megtörölt, és kijelentette mi a bajom. Nem kellett volna valami pontosabb vizsgálatot csinálni? Aztán ezeket követően ismét előjött, de pár nappal a havim előtt, így feleslegesnek tartottam, hogy elmenjek, úgysem tudnám elkezdeni a kúrát. Aztán miután elmúlt, már semmi bajom nem volt.


Több embernél olvastam, hogy "a nem jól kezelt betegség" meddőséggé is fajulhat. A kérdésem az lenne, hogy váltsak orvost, vagy maradjak a mostaninál, mert ő jól vizsgált ki, csak simán visszafertőződtem?

Hálás vagyok minden válaszért! Előre is köszönöm!


2011. márc. 30. 22:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Válts orvost, és kérj kenettenyésztést.

Egyébként az ilyen problémákat a fogamzásgátló fokozza. Addig szerintem el sem kellett volna kezdened, míg ki nem gyógyultál teljesen...

2011. márc. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A huvely a termeszetenel fogva nedves. Termeszetes, hogy a menstruaciot megelozo vagy koveto 2-3 napban bosegesebb a huvelyvaladek a megszokottnal.

Viszont a tul sok finomitott elemiszer, feher cukor, telitett zsirsav es tejtermek fogyasztasa, valamint a stressz is okozhatja a valadek mennyisegenek a fokozodasat.

Tehat ezt lehet kezelni gyogynovenyekkel es megfelelo etrenddel.

Onismeret, onkontroll!

Testi tisztitast tudsz vegezni pl. ezt a legegyszerubben ugy tudod elvegezni, hogy barna rizst megfozol, es fuszerezed, de gyogynovenyekkel, mint zsalya, vagy kakukkfu, s tehetsz bele kurkumat is, es egy pici sot.

Ezt kell fogyasztani 4 napon at, de mellette igyal gyogynovenyteakat, mint cickafarkfu-csalan-koromvirag.

Ezekbol tudsz kesziteni ulofurdot, vagy teljes furdot, de mar tegyel meg hozza, diofalevelet is es kamillat, es ezt is tobb napon at vegezd el.

Egyebkent az orvos megtudja allapitani a valadeknak az alagabol is, tehat nem feltetlen kell egy nagyobb kivizsgalas, de jobban jarsz, ha megismered a testedet, s igy mar jol fogod tudni kezelni is.

Ugyanis a savtullenges is okozhat ilyen tunetet pl.

2011. márc. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igazából csak felírattam a fogamzásgátlót, addig nem kezdtem el szedni, míg ki nem gyógyultam. Azután jött csak újra elő.

Egyébként abban van valami, hogy stresszes vagyok, mert az utóbbi egy évben sok negatívum ért, ami elég durva módon jön ki rajtam pl.: hányok, remegek, több napig lehangolt,ingerlékeny vagyok. Ez is lehet a fogamzásgátlótól, vagy nyugodt szívvel mondhatom, hogy ez holmi depressziós viselkedés?

2011. márc. 31. 18:18
 4/5 anonim ***** válasza:

A fogamzasgatlonak nagyon sok mellekhatasa van, es ez minden egyennel maskeppen jelentkezik.

Onkontroll!

Mar a tabletta szedes elott is fenallt ez a tunet, mint hanyas stb., vagy csak a szedese utan?

Herbaria termek, a Nyugtatoteakeverek, es a Hangulatjavito, es ezeket tudod belsoleg hasznalni, amit napi 2x kell elfogyasztani, es segiteni fognak az idegesseg miatt, de kezdjel el relaxalni is kozben.

2011. márc. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Előtte is volt remegés, de hányásig sosem fajult. :) Akkor hánytam évek elmúltával először, mikor bevettem az első adag fog.gátló 3. szemét. De nem tudom, hogy amiatt-e, ugyanis akkoriban más gyógyszereket is szedtem, és szerintem a gyomrom azok miatt rendetlenkedett :) Ez utána is, csak más erős gyógyszereknél fordult elő. A relaxáció nem tudom, mennyire oldaná meg a dolgokat, ugyanis hiába tudom, hogy a fejemben lehet a gond, egyszerűen tudat alatt teljesen kész vagyok :)

Köszönöm a válaszokat!

2011. ápr. 17. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!