Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez szociális fóbia? Tünetek lent.

Ez szociális fóbia? Tünetek lent.

Figyelt kérdés

Például nem merek elmenni a csoporttársakkal szervezett programra, vagy ha mégis összeszedem magam, és elmegyek, rosszul érzem magam, nem merek megszólalni. Vagy ha mégis megszólalok, richtig, hogy valami unalmas vagy béna dolgot mondok, így aztán csak elmegy a kedvem tőle, hogy megint megszólaljak. Vagy megszólalok, de nem veszi észre senki...

Vagy olyan is van, hogy ha ki kell mennem az utcára, furcsán érzem magam, mintha nem tudnék rendesen menni meg mozogni, remeg a lábam, zavarban vagyok. Pedig nem gondolom azt, hogy néznek, vagy ilyesmi.


2011. ápr. 3. 19:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Valami olyasmi,de annak enyhébb fokozata.Próbálj szakemberhez fordulni,és majd ő megmondja mit kellene tenned...
2011. ápr. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Gmara válasza:

Szerintem egyértelműen igen.

Nekem is volt. Tudatossággal, és az idő múltával javulhat.

Olyan kiscsoportban kell részt venned, és olyan tevékenységben, amit élvezel, ahol nem érzed magad feszélyezve. Nekem sokat segített annak idején, hogy kirándulni jártunk minden hétvégén. Volt hogy csak négyen mentünk, de volt, hogy sokan hoztak magukkal más ismerőst is, így már egész szép csapat lettünk.

Ne görcsölj előre bizonyos helyzetektől.

Főleg ne tedd azt, hogy nem mész sehova. A saját félelmeinkkel szembe kell tudnunk nézni, le kell győzni.:))

2011. ápr. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2011. ápr. 5. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!