Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Csak akkor áll be rendesen a...

Csak akkor áll be rendesen a menstruációm, ha tablettát szedek. Másoknál hogy van ez?

Figyelt kérdés

Ha abbahagyom a tabletta szedést, akkor van, hogy 40-50-60 nap is eltelik. Van, hogy görcsölök két hétig, mire megjön. Tablettánál persze beáll. Mi lehet az oka? Fél év után se áll be.

Megyek nőgyógyihoz jövő héten, csak gondoltam addig kérdezek :)


2011. ápr. 7. 22:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Vmi miatt nem működik jól a szervezeted. Számtalan oka lehet. De általában vmelyik hormon okozza a problémát.

De rendszertelen ciklusra egyébként nem szabadna fogamzásgátlót szedni. Először ki kell deríteni az okot, aztán kezelgetni. A fogamzásgátló nem kezelés, hanem a probléma elfedése, szőnyeg alá söprése.

Ha vki úgy kezd tabit szedni, hogy nem állt még be a ciklusa, akkor lehet, hogy az életben többet nem is fog helyreállni.


Tudod hogy működik a tabletta? Kikapcsolja a peteérésedet. Nem menstruálsz, hanem a hormonmegvonás miatt vérzel.

Ennyi. Szeded-nem vérzel, abbahagyod (7 napos szünet)-vérzel.

2011. ápr. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, ezt mind tudom. 25 éves vagyok, tehát azért már volt idő, amikor beállt rendesen. De 18-19 éves korom óta tablettát szedek, és akárhányszor abbahagytam (nem volt barátom fél évig, vagy éppen a nőgyógyász mondta, hogy 2 év után nem árt egy kis szünet) mindig rendszertelen volt.

A hormonjaim rendben. Legalábbis vérvételek alapján... Viszonylag sovány vagyok, de nem kórosan, tehát attól nem hiszem. 165/50

2011. ápr. 7. 22:27
 3/5 anonim ***** válasza:
Hány éves korodban kezdtél el menstruálni? Mielőtt elkezdted szedni rendszeres volt-e? Ha igen, akkor mennyi ideje volt rendszeres, mikor elkezdted szedni?
2011. ápr. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
14 körül voltam, igen rendszeres lett 16 körül, és 19 évesen kezdtem el gyógyszert szedni.
2011. ápr. 7. 23:30
 5/5 anonim ***** válasza:

Akkor a tabletta az oka. A nők különbözőképp reagálnak a tabletta elhagyására.

Van, akinek azonnal helyreáll a tabi előtti ciklusa. Vkinek több hónap (akár egy év is) eltelik, mire visszaáll.

Valakinek pedig orvosi segítség kell, vagy sosem jön helyre.


Ne tudom mennyi időre hagytad abba a szedést, de lehet, hogy a te szervezetednek több idő kellett volna.

Egyébként a szünetnek pont az lenne az értelme, hogy csak akkor szabad elkezdeni újra, ha helyreáll a ciklus.

2011. ápr. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!