Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Akinek pajzsmirigy túltengése...

Akinek pajzsmirigy túltengése van (volt) vagy épp alulműködése, az miből vette észre, hogy beteg? Mik voltak az első tünetek?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 8. 08:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Sok tünetem volt, de nem gondoltam álmombam sem,hogy pajzsmirigy lesz.

Folyton hámlott az arcom, pedig zsíros volt a bőröm. A körmeim nagyon gyengék voltak, a hajam hajmosás után másnap estére már nagyon zsíros volt.Óriási pattanásaim voltak az arcomon és semmitől sem múlt el.

Nagyon gyorsan felszaladtak rám a kilók, ha nem ettem semmit, akkor meg leszaladtak.

Nőgyógyászati gondom volt, de egyik doki sem tudta megmondani, mitől van, mert soha nem találtak gyulladást sem, mégis véreztem.Olyan csokievési rohamaim voltak,hogy volt úgy éreztem, ha most nem eszek, agyoncsapok valakit.

Aztán az egyik orvos a tüneteim alapján megmondta hogy PCO szindromámm van, tele van cisztával a petefészkem és hogy ezt nem ő, hanem endokrinológus kezeli,mert társul hozzá inzulinrezisztencia is.

A doki elküldött kétfajta vérvételre és tényleg az volt.

Kapok gyógyszert a pajzsmirigy alulműködésre és a cukorra is, azóta jól vagyok..lekopogom

Igaz,hogy a pajzsmirigy eredményem jó volt, de a tünetek és főleg a nőgyógyászati bajra a doki mégis felírta a gyógyszert és jó volt.

2011. ápr. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia köszi a választ.Tudod nekem van három gyermekem a legisebb 7 hónapos.Eddig soha semmi problémám nem volt nőgyógyászatilag sem meg amúgy sem leszámítva egy enyhébb aszthmát.Szülés után azt vettem észre,hogy sokszor szinte állandóan torokszorításom van mintha valami feszítené a torkomat,nem tudok nyelni néha pedig éhes vagyok.A csoki zabálás nálam is megvan néha szinte elvonási tüneteim vannak ha nem ehetek csokit.Rengeteget iszom,állansóan szomjas vagyok.Cukorbetegségre gondoltam,de a cukrom rendben van.Az általános vérképem szülés után nagyon jó lett,de így külön pajzsmirigyre még nem vettek vért.

Szóval ez a furcsa torokszorítás a gyanús,mintha vastagabb lenne a nyakam,és olyan rossz érzésem van,mintha meg akarnék fulladni.

Szerinted?

2011. ápr. 8. 08:49
 3/5 A kérdező kommentje:
Még valami,az arcom pontosabban az orrom nekem is hámlik,pedig eddig tök zsíros volt a bőröm most meg nagyon száraz lett hiába kenem magam testápolóval.
2011. ápr. 8. 08:50
 4/5 anonim ***** válasza:

akkor irány az orvos.

Nálam nem a cukrot, hanem a cukorgörbét nézték terheléses vérvétellel, ami megmutatja,hogy adott időre hogyan bontja le a cukrot a hasnyálmirigy. A mért cukor érték nekem is jó volt, viszont a görbém nem.

2011. ápr. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a választ!
2011. ápr. 8. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!