Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 15 éves vagyok. Valamiért...

15 éves vagyok. Valamiért nagyon viszket a végbélnyílásom. Napközben nem veszem észre. De ha elmék wc-re vagy este nem bírom ki, mert nagyon viszket. Ez mi lehet?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 10. 00:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
menj el az orvoshoz. valószínűleg bélférged, cérnagilisztád van.Kapsz rá gyógyszert és elmúlik.
2011. ápr. 10. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy bélgombád van. Irány az orvos!
2011. ápr. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Csak bólintani tudok.


Szokták javasolni ilyenkor, hogy egyél sok fokhagymát, és moss gyakran kezet, alaposan mosd meg a vébélnyílásodat, stb


A tisztálkodás fontos, a fokhagyma okos gyógynövény, de egy féreghajtó az gyorsabb megoldás.

2011. ápr. 10. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 kolo válasza:
Ha vérzik székletürítés után, meg fáj akkor bizony aranyér. (Nekem is van, pedig 20 éves srác vagyok. Ez sajnos öröklődik hajlamszerűen. Vannak rá jó krémek, kúpok stb.)Ha vannak a családban aranyeres problémák, akkor esélyes, hogy tényleg az. Kérdezd meg. Én is vagy egy évig nem mertem róla beszélni, mert cikinek tartottam, de még időben elkezdtem kezelni. Ha túl késő, lehet, hogy műteni kell, az meg nagyon fájdalmas és körülményes (gondolj bele, olyan területen egy műtét nem ugyanaz, egy anyajegy levétele azért). Illetve ürítés után menj el zuhanyozni és próbáld meg kitapintani az úgynevezett "előesett" eret, ércsomót.
2011. ápr. 10. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy bélférged van. Jobb ha orvoshoz mész.
2011. ápr. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is bélféreg inkább, mint aranyér.

Este szoktak kibújni, hogy lepetézzenek.


2 szem gyógyszer és nincs semmi baj. Menj el orvoshoz!

2011. ápr. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Néha fájdalmas a vakarás után már.Ez attól van h megvakartam ?
2011. ápr. 10. 12:32
 8/11 A kérdező kommentje:
És picit mintha kiduzzadna, vagy megnyúlt volna a bőr.Ha kicsit több ideig vakarom ilyen fénylős anyag jön ki,ilyen csúszós. Vér még nem volt.Csak egyszer , mikor nagyon kivakartam. Vagyis szerintem az volt, mert mikor megláttam iszonyatosan beparáztam, hogy aranyér de megnéztem és kikapartam, mert egy picit még vérzett. De nagyon félek. Segítsetek ! :S
2011. ápr. 10. 12:47
 9/11 anonim ***** válasza:
Menj orvoshoz, mert ez szinte biztos, hogy végbél giliszta.
2011. ápr. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Nekem kb 1 hónapja volt ilyen. nekem is este kezdett, mintha szúrkálna... nagyon beparáztam, és megnéztem a wc-t miután "végeztem", és kb 10-20 vékony kis giliszta szerűség mozgott benne. Hasmenést is okozott, és nekem is olyan "anyag" jött ki. szerencsés vagyok, magától elmúlt... :)
2011. ápr. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!