Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért ijesztgetik az idősebb...

Miért ijesztgetik az idősebb lányok azokat, akik még nem menstruálnak?

Figyelt kérdés
Igaz, hogy sok lánynak fájdalmas a menstruáció, de van, aki meg sem érzi. Ez az élet természetes része és úgyis évtizedekig ez lesz havonta. Akkor ne ijesztgessétek előre a kisebbeket, majd ők megtapasztalják, hogy milyen?
2011. ápr. 12. 11:22
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
* Az utolsó mondat végén pont akart lenni.
2011. ápr. 12. 11:24
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
de gondolj bele milyen rossz az hogyha mégis nagyon fog fájni a hasa és nem mondta neki előtte senki hogy ilyen lehet? nem ijesztőbb az hogy valamitől nagyon rosszul vagy de nem is számítottál rá? így ha fájdalmast vár maximum pozitívan csalódik ha neki nem fog fájni...
2011. ápr. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem nem. Most minek parázzon tőle előre? Ha fáj, akkor fáj, ennyi, megszokja, de szerintem felesleges hogy előtte hónapokat-éveket "rettegjen", hogy majd ha megjön akkor hú de rossz lesz.
2011. ápr. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Kedves első Válaszoló! Elhiszem, hogy sok lánynak rossz, de nem mindenkinek. Akkor meg nem kell előre ijesztgetni a kislányokat, majd ők is megtapasztalják. Úgyis évtizedeken keresztül lesz nekik, ahogy minden nőnek. Nem lehet elkerülni a menstruációt. Egyébként mindkettőtök válaszát köszönöm!
2011. ápr. 12. 12:54
 5/12 anonim ***** válasza:
nem arról van szó hogy az a jó hogyha valaki a gyereket azzal rémisztgeti hogy "majd meglátod hogy fog fájni neke hahahahahahaaaaa" ez nem jó, de ha a gyerek megkérdezi, akkor meg kell mondani hogy igen, lehet hogy fájni fog, hogy most ettől a gyerek megijed e vagy sem, az más kérdés... vagy embere válogatja mert valaki szereti tudni előre milyen lesz valaki nem...
2011. ápr. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én is marhára utálom ezt.

Mindig jönnek az "addig örülj míg nincs", meg "majd meglátod mennyire szörnyű".


Nem úgy kell felvilágosítani a lányokat, hogy szörnyűséges, és fáj is és jajj úristen mennyire rossz nőnek lenni olyankor.

Hanem szépen elmondani, hogy ez egy természetes dolog, azt jelzi, hogy a lány szervezete megfelelően működik, és hogy születhet majd kisbabája.

Persze meg kell említeni, hogy néha fáj egy kicsit, de vannak rá házi praktikák, gyógyszerek, szóval nem túlélhetetlen a dolog.


Egyébként már kimutatták, hogy azok a nők sokkal többet szenvednek a menstruációjukkal, és gyakrabban szenvednek menstruációs problémáktól, akiket úgy világosítottak fel, hogy "jjajj de rossz, "ne várd, mert jajj de szar".

2011. ápr. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
engem nem úgy világosítottak fel mégis elég erősen fáj...
2011. ápr. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
nem ijesztegetik a kicsiket,hanem elmondják mire számíthat,ha például nem tudja h a mensitől fáj a hasa,és azt hiszi az ételtől akkor nem fog enni(de ez csak 1 példa volt),nekem néha fáj néha nem,amikor először beszéltek erről,pont a következő héten nyaralás előtt 1 nappal(36 óra buszozás,ha akkor jön meg először tökre pánikba estem volna),örültem hogy elmondták mivel jár,nem maradtam tudatlan
2011. ápr. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
15:00 vok kihagytam h nyaralás előtt 1 nappal jött meg
2011. ápr. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Oké, tudom, hogy sok lánynak szenvedést okoz a menstruáció, de szerintem azok szenvednek többségben, akikbe azt nevelték, hogy ez egy borzalmasan rossz dolog, mert így már előre fél mikor még nem is menstruál. Márpedig ez elkíséri a lányokat, nőket jó pár évtizedig. Köszönöm a válaszokat!
2011. ápr. 12. 16:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!