Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A vérzékeny nők hogy menstruál...

A vérzékeny nők hogy menstruálnak és hogy élnek szexuális életet?

Figyelt kérdés
2011. szept. 21. 10:07
 1/8 anonim ***** válasza:
41%

Ugyanúgy. A menstruáció nem jár nyílt sebbel, csak a nyálkahártya válik le. A szülés az, ami veszélyes, ott kapnak gyógyszert.

A szex pedig nem vérzik. (Ha igen, az nagyon nagy baj!)

2011. szept. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Nincsenek vérzékeny nők. A vérzékenységet az egyik X kromoszóma hibája okozza, amiből a nőknek kettő van, és az egészséges ellensúlyozza a hibásat. A nők tehát legfeljebb hordozhatják a betegséget, de a tünetek nem jelentkeznek rajtuk.
2011. szept. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%
A vérzékenység a férfiak betegsége, a nők csak átörökíthetik, de tünetmentesek.
2011. szept. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért a klasszikus hemofília A és B-n kívül (melyek valóban csak férfiakat érintenek) még rengeteg más kórállapot is okozhat vérzékenységet (többi faktor hibája, von Willebrand betegség, thrombocyták számbeli/minőségi eltérései, mely hátterében immunfolyamatok is állhatnak). Ha ezek nőket érintenek, akkor az egyik jellemző tünet éppen az erős menstruációs vérzés.

Ezek többsége ha nem is gyógyítható, de kezelhető, így a betegek relatíve normális életet élhetnek.

2011. szept. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

azért az előzőket azzal kijavitanám, hogy bár nagyon-nagyon kicsi az esély de létezik az, hogy az "egészséges" X kromoszóma nem tudja teljesen kompenzálni a "beteget", tehát a nő is lehet vérzékeny.

orvostanhallgató

2011. szept. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

sőt az is előfordulhat, hogy egy hemofiliás férfinek és egy hordozó nőnek hemofiláiás lánygyermeke lesz, mert az apától automatikusan hibás X-et kap, az anyától pedig 50% a valószinűsége, hogy megkapja. (bocsi az okoskodásért)

ugyanaz az orvostanhallgató

2011. szept. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat


időközben én is találtam anyagot:


[link]

2011. szept. 21. 12:11
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is nő vagyok, és vérzékeny. Ebből kifolyólag hamis az állítás, miszerint csak férfiak lehetnek azok. Mensivel elvagyok, nem volt még semmi gondom, de műtétem sem volt még.
2011. szept. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!