Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tinédzser lányoknak beadatjáto...

Tinédzser lányoknak beadatjátok a HPV virus ellen a SILGARD vagy a CERVARIX oltást?

Figyelt kérdés
Van egy 13 éves lányom,asuliban mondták nekik szóljanak a szülöknek az oltás végett ki akrja beadatni.
2011. ápr. 14. 08:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Régebben nagyon utánanéztem, mert be akartam adatni, de akkor azt találtam vitatkoznak a mellékhatásairól, amik elég komolyak is lehetnek, meg egy nőgyógyász honlapján olvastam azt találtam, hogy ezen kívül még az is igaz, hogy nem is az összes fajta hpv ellen véd (mert elég sok van) és a legveszélyesebbek ellen nem is.


A szemölcs csúnya probléma de jól kezelhető és a szemölccsel járók pont nem az alattomos veszélyes fajták. Az, hogy ezektől megvédje vs. az ára és a mellékhatások nekem a nem felé billentette a mérleget.

2011. ápr. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én nem adatnám be a lányomnak, eleve mielőtt oltásra kerül a sor, tesztet kéne végezni, hogy nem fertőzött-e már, különben értelmetlen az egész. És a mellékhatások vitatottak. A HPV oltást feltalálásakor 20 év feletti nőkön tesztelték, soha nem is ajánlották fiatal tinédzsereknek.
2011. ápr. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha ingyen be lehet adatni én beadatnám. A modern oltásoknak viszonylag alacsony a kockázata, az hogy xy kontár ezeréves nőgyógyász mit mondott pedig nem érdekel. Manapság lejáratókampány van Magyarországon a védőoltások ellen, csak egy dolgot felejtenek el az emberek, a védőoltás a leghatékonyabb módszer a betegségek elkerülésére. Egyébként a HPV oltást nem a szemölcs miatt adják, hanem azért, mert a HPV hajlamos beletúrkálni a megtámadott sejt DNS-ébe, és könnyen méhnyakrákot okoz.
2011. ápr. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A mellékhatások miatt én nem aggódnék. Azért semmilyen oltás után nem gyakoriak a mellékhatások.

Viszont félig meddig értelmetlen. Egyrészt csak néhány típusú vírus ellen véd, másrészt pedig nem csak a HPV okozhat méhnyakrákot. Tehát ugyanúgy kell szűrésre járni, mint oltás nélkül. Ha viszont vki rendszeresen jár szűrésre, akkor a méhnyakrák 100%-ban megelőzhető.

Ha ingyen lenne, akkor oké, de így nem ér annyit, amennyibe kerül.

2011. ápr. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Előző, hülyeséget írsz, ha valaki jár szűrésre, azzal nem előzi meg a rákot. A szűrés NEM MEGELŐZÉS, hanem DIAGNOSZTIZÁLÁS, az egésznek pont az a lényege, hogy a rákot megpróbálják igen korai stádiumában elkapni, és azelőtt gyógyítani, hogy áttéteket képezne.

Ezzel szemben az oltás védelmet nyújt a HPV számos fajtája ellen, persze nem az összes ellen, mert azt senki sem várhatja el, hogy egy oltás közel 100 vírus ellen legyen hatásos egyszerre. Szóval nem mindegy, hogy elmegy e a gyerek az állam pénzén beoltatni magát és védettséget kap számos vírus ellen (ettől persze továbbra is kell járni szűrésre), vagy elmegy szűrésre és diagnosztizálnak nála egy korai stádiumban lévő daganatot, ami az oltás beadása esetén lehet, hogy ki sem alakult volna.

2011. ápr. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
En ugy gondolom. hogy az eletben nm is biztos ,hogy ez a beteggel fog szenvedni....es talan ha beadjak az oltast sulyosabb problemak is lehetnek es akkor megeri?...nm eri meg kockaztatatni a dolgokat..Lehetseges hogy nincs igazam de.....jobb felni mint megjedni!
2011. ápr. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"A szűrés NEM MEGELŐZÉS, hanem DIAGNOSZTIZÁLÁS, az egésznek pont az a lényege, hogy a rákot megpróbálják igen korai stádiumában elkapni, és azelőtt gyógyítani, hogy áttéteket képezne. "


A szűréssel a RÁKMEGELŐZŐ állapotot szűrjük.

2011. ápr. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"az hogy xy kontár ezeréves nőgyógyász mit mondott pedig nem érdekel. Manapság lejáratókampány van Magyarországon a védőoltások ellen"


Mondjuk annál okosabb vagyok, hogy csak az xy kontár nőgyógyásznál érdeklődjek és csak itthon. Itthon még alig tudtuk mi az, én már amerikai, angol és német forrásokból tájékozódtam. Nem gyakorikerdesek szintű fórumokon, meg nem 70éves orvosoknál.

2011. ápr. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!