Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beadatjatok a rota-virus...

Beadatjatok a rota-virus elleni gyogyszert?

Figyelt kérdés
2010. jan. 28. 16:06
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
es tenyleg betegek lesznek utanna,mint a vedőoltasok utan is?
2010. jan. 28. 16:09
 2/17 anonim ***** válasza:
Ez is oltás, még ha szájon át kell beadni, akkor is. Nekem egyik gyereknél, egyik adag után se volt semmilyen mellékhatás, se bágyadtság, se láz, se semmi. Pedig mindkettőnél két-két oltással egyidőben kapták meg.
2010. jan. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Én nem adattam be neki.

Lehet, hogy ez is hatással lesz rá, ha a többi oltás is megviselte. Nálunk egyik oltásnál sem volt semmi mellékhatás.

2010. jan. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Én is gondolkodtam rajta, de kezdettől fogva inkább az igen felé húztam, csak minél több véleményt olvastam annál jobban elbizonytalanodtam.

A gyerekorvosunk csak annyit mondott, hogy elég drága, a védőnőnk javasolja, mert hogy általában a Szent Lászlóban kötnek ki a gyerekek, anyósom bölcsödevezető, ők sok ilyet látnak, és ő is mondta, hogy mindenképp adassuk be, ismerőseink általában beadatták, úgyhogy ha megyünk a 3 hós oltásra jelzem a doktornőnek, hogy mi is kérjük.

Anyagilag megengethetjük, és ha már 5 éves korig elkaphatja a gyerkőc, és ezzel megvédjük a szenvedéstől (mert állítólag nagyon nagy hasgörcsöt is okoz a rota) akkor az 5 évre elosztva a 30x ezer ft már nem is olyan sok.

2010. jan. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Testvéremnek 3 gyerkőce van, egyik sem volt beteg a Rota vírustól.

Tudom, hogy ez nem garancia, de én akkor sem adatom be.

2010. jan. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nekem annó a gyerekorvos nem javasolta.
2010. jan. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Beadattuk és és nem lett beteg.

EÜ pénztárra vettem.

2010. jan. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Én sokáig nem tudtam dönteni. De azután a közeli rokonságban elkapta a pici. A Szt. Lászlóba kötött ki. 4 napra. Nagyon megviselte.

Ezután beadattuk a mi babánknak. Semmi mellékhatása nem volt.

2010. jan. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
én sem adattam be.
2010. jan. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Mi is hosszass töprengés után beadattuk, bár valóban nagoyn drága, de úgy döntöttünk inkább kiadom rá a pénzt minthogy a kórházban kelljen tölteni pár napot infúzión :S

Nálunk egy kis hasfájás volt tőle, de semmi komoly.

2010. jan. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!