Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beadatjátok babátoknak a rota...

Beadatjátok babátoknak a rota vírus elleni oltást?

Figyelt kérdés

Védőnőnk próbál meggyőzni, hogy ez nagyon fontos oltás a babának, viszont egy oltás 15.000,-Ft-ba kerül, és kettő kell belőle.

Nektek telik rá?


2009. jún. 29. 13:53
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Én nem adattam be, egyik barátnőm beadatta eltelt 1 év és a kicsi elkapta a vírust!
2009. jún. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem adatombe. A dokim szerint millió bacitól leteht hányásos-hasmenéses tünete, szerinte fölösleges pont ezt az egyet kivédeni, attól még elkaphat mást. Normális szociális közegben élő babánál, ahol kap megfelelő orvosi és szülői ellátást, nem okozhat katasztrófát. Szerintem igaza van.
2009. jún. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez nálunk is nagy kérdés...

De mivel elég sűrűn bukik a babánk, nem lenne jó, ha kibukná a 15.000 Ft.-os lötyit, így egyelőre a NEM mellett van több érv.

2009. jún. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi nem adattuk, be mert por formájú, azt higitják, és tuti hogy kibüfizte volna, mert 4 óra a felszivódási ideje.

2009. jún. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szia.mi sem adatjuk be.a doki és a védőnő sem javaolta.Álítólag nagyon betegek lesznek tőle a babák.a védőnőm mondta,hogy amióta van ez az oltás azóta megduplázodott a korházakba a rotavírusos baba.
2009. jún. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én nem adatom be a babámnak, mert

1. nincs rá keret

2. még ha lenne is: mint ahogy már előttem írták, ezer más vírustól is lehet hányás, hasmenése

Akkor mit ér az oltás??

2009. jún. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi beadattuk, mert elég sokat mászkálunk gyerekek között.

Az tény, hogy sok mindentől lehet hányása-hasmenése, viszont az is tény, hogy egy picurka pár óra alatt is ki tud száradni.

Az ára tényleg borsos, de mi úgy oldottuk meg, hogy a férjem kap a munkáltatójától egészségpénztári hozzájárulást, így arról vettük.

Ha egyébként csak az ára miatt nem adatnátok be, akkor érdemes körülnézni a családban, hogy van-e valakinek egészségpénztárija, ha nincs, akkor nektek elgondolkozni, hogy csináltok egyet. Rengeteg előnye van: az arra befizetett összeg 30%-át adóév végén jóváírják, elég sok olyan eü. pénztár van, ahol plusz kedvezményeket adnak babás dolgokra, a legtöbb dolgot, ami a babának kell (popsitörlő, pelenka, adható oltások stb.) fizethető egészségpénztári kártyával.

2009. jún. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mi beadattuk,biztos ami biztos.Mi is egészség biztosítási kártyával fizettük,ki de ha nem lenne akkor is megvettem volna neki!37 ezer volt a kettő.Inkább én nem eszek!!Most jön a Pneumococcus elleni oltás.Egy már megvolt,még 2 van vissza.De viszont ha nem adatod be akkor sem lesz semmi gond.Ne legyen lelkiismeret furdalásod!
2009. jún. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Igen, de ha nem lenne rá pénz, akkor nem adattuk volna be.

Pl a köldökzsínórvér levételéere nem volt keret, ezért azt nem vetetük le.

2009. jún. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi nem adattuk be, bár van egészségpénztári kártyánk, tehát lett volna miből. Az orvos azt mondta nagyon kevés gyermek kapja el, ezért nem érdemes "kidobni" rá a pénzt. Lesz következő babánk is majd, neki sem fogom beadatni.

2009. jún. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!