Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Okoz fertőzést vagy bármilyen...

Okoz fertőzést vagy bármilyen problémát, ha akkor is tampont használok (1-2 óránként cserélem), ha nem menstruálok?

Figyelt kérdés

Sokat sportolok, aerobik és eurodance meg a suliban sokszor edzem, és egyszer a fehér folyás miatt egy kis folt jelent meg a tesis nacimon, és nagyon égő volt. Arra gondoltam, használok tisztasági betétet, de nem vált be. Ezért mini tampont használok, de este 7-8 felé ha hazaérek lefürdök és már nem használom. Lehet ettől valami bajom? Mivel az edzéseken sokszor fiúk is emelgetnek, kicsit kiráz a hideg, érzem, hogy a fehér folyásom megindult, de a tampon felszívja. Szóval nagy baj?

Ha nem, továbbra is így használnám, mert szörnyen ciki lenne, ha beégnék... :S


2009. márc. 4. 23:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképpen nem ajánlott, és szerintem csak gondot okoz, ha indokolatlanul használod, és hát a fertőzések sincsenek kizárva. Egyszerűen nem higénikus, ráadásul mivel a tampon akkor jön ki könnyen, ha át van itatva nedvességgel (normális esetben vérrel) akkor könnyen távozik, ha ez nincs meg, akkor sérül a hüvely belső fala, és ez táptalaja lehet bármi nem odaillő dolognak. Egyébként a menstruáció idején ajánlott éjszaka betétet is használni, hogy minnél kevesebbet használj tampont, a záróizmoknak sem tesz jót, és előfordulhat hogy annyira elgyengülnek az izmok, hogy kisebb vizelettartási gondok is lehetnek. Vannak elég jó fajta tisztasági betétek, próbálgass azok közül. Ha ennyire erős folyásod van, hogy átüt a nadrágon is, azt nem árt megmutatni a nőgyógyászodnak.
2009. márc. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Először próbáld meg az okát megszüntetni? Nincs gombád vagy más fertőzésed? Vizsgáltasd meg magad. Persze a folyás nem egyenlő a betegséggel,de a nagy mennyiségű már annak a jele sokszor.

Tampont ne használj folyásra!

2009. márc. 5. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Hogyan lehet, hogy a tisztasági nem vált be? Nem csak azért, mert rossz minőségű volt? Én nap, mint nap használok tisztaságit, ami a leginkább bevált, az a Discreet (van illatosított is), ha ilyet nem találok éppen a boltban, akkor Carefree FlexiForm, mindkettő jó tangához is. Ezek jól ragadnak, nem csúsznak el.
2009. márc. 5. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Irány az ORVOS!

Azonnal hagyd el a tampont, mert a pangó folyás a lehető legrosszabban kezelhetővé alakulhat.

Megvannak ennek a gyógyszerei,(Klion, és társai) az oki kezelés kell, és a partnert is kezelni.

2009. márc. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

hmm nem jo a tampon minden napos hasznalatra!!!

sot.. es ha 1-2 orankent csereled szerintem valami nicns rendbe olyan sok folyas csak gombas fertozes felfazas vagy ciszta vagy valmi betegseg miatrt vab..

szerintem is az okat nezd meg eloszor hogy mibol kifoltolaf van neked ez a problemad es kezeltessd !!

2009. márc. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
Nekem úgy tűnik, hogy folyás alatt azt a nedvességet érti, ami akkor van, amikor ráizgul a fiúkra. Máskülönben miért írta volna, hogy akkor indul meg, amikor a fiúk is ott edzenek? Erre ne használj tampont, próbálj ki tényleg egy jobbfajta tisztaságit.
2009. márc. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Már voltam orvosnál vele, adott Canesten Kombit, adott Klion nevű gyógyszert, de nem használt egyik sem. Vett kenetmintát, elküldte elemeztetni, rá 2 hétre mikor mentem kontrollra (magánorvoshoz persze ami újabb 4000 ft), azt mondta, semmi bajom, normális ez a hatalmas mennyiségű folyás. A tisztasági betétekkel az a problémám, hogy vagy elcsúszkál, vagy megcsavarodik, és a ragasztós része ér a bőrömhöz, és lefolyik rajta a folyás.

Egyébként 2-2,5 óra alatt sajnos annyira megtelik Kellemetlen szaga nincs, meg nem is ilyen túró-szerű az állaga, csak sok.


Igen, ha egy helyes pasit meglátok, eléggé felizgulok :$

Pedig edzés után, meg reggel is meg este is zuhanyzom, intim törlőkendőt is használok, lehet, hogy ez a baj?

2009. márc. 5. 15:57
 8/15 anonim ***** válasza:
Keress egy másik dokit szerintem
2009. márc. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Gondolod, hogy a másik doki nem ugyanezt mondaná?
2009. márc. 5. 22:32
 10/15 anonim ***** válasza:
van olyan folyás,ami természetes,akkor is ha erős.hiába ad a doki mindenféle gyógyszert,nem múlik el tőle,sajnos ezzel kell élni,legjobb szerintem is a betét
2009. márc. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!