Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Át lehet adni HPV-t pasinak?

Át lehet adni HPV-t pasinak?

Figyelt kérdés
3éve tudtam meg,hogy HPV-m van.Semmi bajom nem volt emiatt soha.Orvos sem mondott semmit.Folyamatosan jártam vizsgálatra és mindig P2-es lett,de megijedtem,hogy lehet átadtam a páromnak.
2009. márc. 5. 23:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Persze, hogy át lehet adni, a férfiak közvetítik a HPV-t a nőről nőre...
2009. márc. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Át lehet adni, csak a férfiaknál nem okoz tüneteket.
2009. márc. 6. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi,akkor nem értem.Ha nem okoz tünetet,akkor miért okoz náluk rákot?!
2009. márc. 6. 12:21
 4/7 anonim ***** válasza:

"HPV-vírussal a férfiak egy részének nemi szerve is fertőzött, de esetükben ez általában nem okoz látható tüneteket és nem alakít ki betegséget. A nőknél ugyanis a vírus behatol a méhnyak felszínét borító hámszövet legalsó sejtrétegébe, ami szükséges számára ahhoz, hogy hosszú távon is életben maradjon és szaporodjon.


A férfiak részéről fennáll a visszafertőzés veszélye, azaz egy vírushordozó férfi újra megfertőzheti a betegségéből kigyógyult partnerét – akár hüvelyi, akár orális szexről van szó. Ezért javasolt, hogy az a férfi, akinek partnerét méhnyakrákkal vagy rákmegelőző állapottal kezelték, végeztessen el egy olyan vizsgálatot, amelynek során megállapítják, hogy ő maga fertőzött-e a HPV-vírussal. Ezeket a vizsgálatokat elvégzik például a Semmelweis Egyetem 2. sz. Patológiai Intézetében és az Országos Onkológiai Intézetben. Amennyiben a vizsgálat HPV-fertőzést igazol, de nincs látható hámelváltozás a nemi szerven, akkor általában a fertőzött sejtréteg – alulról felfelé pótlódva – 2-3 hónap alatt lelökődik."


Forrás: wikipédia

2009. márc. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy félreértettem a kommentet, de nem a férfiaknál okozhat rákot, hanem a nőknél.
2009. márc. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt, p2 lett az eredményem.még egyszer megismételték 3 hónap után, megint rossz lett.1 éve műtöttek meg és azóta szerencsére tökéletes volt mind a 3 eredményem.Ezt közölnie kéne az orvosodnak is, hogy ha nem múlik el, akkor műtéttel megszabadulhatsz tőle.
2009. márc. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jah, és a lényeg, hogy sajnos ezt a partnertől lehet elkapni.Csakhogy a férfiaknál nem okoz problémát..egy darabig legalább is.
2009. márc. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!