Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szűz vagyok, viszont ki...

Szűz vagyok, viszont ki szeretném próbálni a tampont, de nagyon félek. Van mitől tartanom?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy végül is semmitől nem kéne féljek, de általában mindig félek az új dolgoktól, viszont ettől most nagyon. Láttam sok kérdés volt már ezzel kapcsolatban feltéve, de mégis szeretnek megbizonyosodni róla, hogy tényleg menni fog. 18 éves vagyok, már egyszer próbáltam, de azt hiszem túlságosan féltem, és nem sikerült. Most mégis meg szeretném próbálni még egyszer. Anyum szerint nem kéne, mert nem jó, ha meg szűz vagyok, de azt mondta, hogy nem tudja biztosan mennyi köze van egyiknek a másikhoz, úgyhogy rám bízta. Ki akarom próbálni, sokat olvastam is a dologról, de légyszi egy-két fontos infót ha tudnátok mondani... megköszönném.
2011. ápr. 26. 12:54
 1/6 anonim ***** válasza:
14 éves korom óta kb.20-ig használtam. Én is szűz voltam amikor először tettem fel. Minit vettem, az jó csak szűzlányoknak, mert az elég és könnyen felfér. Egy tükör segítségével biztos könnyven sikerülni fog. Ha felhelyezed, csak akkor tudod levenni, ha már teljesen megtelt vérrel, tehát a mensi utolsó napjaiban már nem ajánlott, mert nehéz leszedni. Neked azt mondta a nőgyógyász ne használjam, nem egészséges, és csak bomlik a vér bennem, fertőzhet, különösen ha érzékeny vagy.
2011. ápr. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
én 13 éves vagyok és már a harmadiknál használtam tampont, de csak a minit ajánlom.
2011. ápr. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, most 'próbáltam ki' de nem sikerült...a tampon feléig sikerült bedugnom, de utána nem ment...nem mondom, hogy konkrétan fájt, de olyasmi. Nem mertem tovább, úgyhogy kiszedtem.... :-S valami tanács?
2011. ápr. 26. 14:49
 4/6 anonim válasza:
Első alkalomtól használok tampont. Soha semmi baj nem volt vele. A tampon nem szakítja át a szűzhártyát,nincs miért aggódni. Miközben feltolod,lélegezz egyenletesen,ülj a vécén,vagy tedd fel az egyik lábad a kád szélére. Sok sikert:))
2011. ápr. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen,ezt nem olyan könnyű felhelyezni, told tovább, mozgathatod is, a szűzhártya nem szakad át ilyen könnyen, de ha átszakad sincs gond, annál könnyebb lesz. Ha jó alaposan vérzel,az a jó,akkor könnyen felmegy.
2011. ápr. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A mutatóujjadat szinte tövig fel kell dugnod, kb. akkor lesz jó helyen a tampon. Lejjebb még fájhat, de ne ijedj meg, ha fáj told csak feljebb. Akkor jó, ha már nem is érzed.
2011. ápr. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!