Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Esetleg valami "gyógymód"...

Esetleg valami "gyógymód" mensis fájásra?

Figyelt kérdés

Tegnap este felé megjött, ma reggel óta fáj a hátam, szédülök, hányingerem van. Hol a hideg ráz, hol melegem van. Mit tehetnék hogy ezek enyhüljenek, vagy esetleg el is múljanak? Eddig mindig minden renden volt, kicsit fájt csak a hátam, de az egy gyógyszer után elmúlt.. most az sem segít. L/16

Előre is köszönöm.


2011. ápr. 29. 11:35
 1/3 anonim ***** válasza:

A fájdalom jelentkezésekor ne feküdj le, inkább végezz egy kis testmozgást - sétálj, biciklizz, vagy jógázz pár percet.

Tegyél meleg vizes palackot az alhasadra, illetve a hátad alsó részére.

A B vitaminok, a C és az E vitamin, valamint a cink kedvező hatású. Kérjél tanácsot az orvosodtól.

Masszíroztasd meg a hátad alsó részét, vagy kérj meg valakit, hogy dörzsölje a hátad középső részét, a gerinctől 2-3 cm-rel jobbra, 3-4 percen keresztül. Ez 3-6 órára csökkentheti a fájdalmat.

Ha nincs segítséged, keresd meg az alkarod belső oldalán, a középső ujjaddal egyvonalban, két hüvelykujj-szélességnyivel a csuklód felett lévő pontot, és azt nyomd meg.

Fogyassz zsírban, sóban szegény, rostokban gazdag ételeket.

2011. ápr. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szia!


Az előző válaszhoz szeretnék hozzászólni annyiban, hogy menzesz alatt tilos a masszázs! Gyógymasszőr vagyok, és meg kell kérdeznem masszázs előtt, hogy nem-e menstruál a vendég, mert akkor nem lehet. Nagyban növeli a vérzést.


Amúgy a mozgás használ!

2011. ápr. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor nem tudok mozogni. Örülök, hogyha wc-re kitudok menni.
2011. ápr. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!