Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Újra visszatért volna a...

Újra visszatért volna a hüvelygombám? Vagy lehet valami komolyabb? Szerintetek?

Figyelt kérdés
már 2 szer voltam kezelve hüvelygomba ellen, legutóbb 3 hete fejeződött be.A kezelés alatt is volt fehér folyásom, nem büdös, nem tudom ez jót vagy rosszat jelent-e. Ma vettem észre, hogy ismét el kezdett fura szaga lenni a fehér folyáasomnak, és elég intenzív lett, viszketés még nincs. Lehet, hogy valami komolyabb lesz a bajom? Vagy már megint visszatért a hüvelygombám?
2011. máj. 2. 23:40
 1/5 anonim ***** válasza:
párodat kezelik? kenettenyésztés volt?
2011. máj. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Páromat is kezeltük 10 napig! mi az, hogy kenettenyésztés?
2011. máj. 3. 00:03
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudom mi bajod van, nem tudok tav-diagnosztizalni, de leirnek egy-ket tanacsot, ha nem veszed zokon:


A huvelygombat es egyeb huvelyi fertozeseket, az orvos altal felirt gyogyszerek mellett (helyett;), etrendvaltoztatassal is gyogyithatod.

Egyel sok fokhagymat, a fokhagyma termeszetes antibiotikum. Ha van juice-geped, akkor 2-3 gerezd fokhagymanak a levet keverd ossze egy citrom levevel (+ viz) es reggel ehgyomorra idd meg. Utana ne egyel meg kb. 15-20 percig. Ha ehgyomorra iszod, garantaltan nem leszel kesobb budos. Ezt kabe csinlad 1-2 hetig.


A huvelyedet oblogesd az alabbival: fel liter langyos viz, egy evokanal almaecet (ez megoli a bacikat), egy evokanal probiotikum (ezek a jobarat bacik, amik laknak bennunk), 5 csepp teafa olaj (ez gyulladascsokkento). Hasznald a boltban kaphato douche flakont. Ha hasznalat utan hidrogenperoxiddal atmosod (gyogyszertar 3%os), akkor fertotlenitve lesz, es ujra lehet hasznalni. Hetente 2-3x, illetve szeretkezes utan.


Legalabb egy honapig (vagy amig teljesen tunetmentes nem vagy) mondj le minden cukorrol (kave, mez, suti, torta, teszta, feher kenyer, banan, barack stb.) es foleg feherjet, meg zoldsegeket egyel illetve kevesebb cukortartalmu gyumolcsoket (narancs, grapefruit, alma).

2011. máj. 3. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mitnha minden egyes szót én írtam volna, szívemből szóltál:)

Én is nagyon sokat hangoztatom, hogy nem kell rögtön ezekhez a gyógyszertári szarokhoz (pl. canesten) nyúlni, hanem meg lehet ezeket előzni, legyzőni természetes "gyógyszerekkel".


A kenettenyésztés egyébként nem más, mint amikor a nőgyógyászati vizsgálaton a hüvelyedből egy pálca segítségével hüvelykenetet vesznek, azt beküldik a laborba, és így tudni fogod, hogy baci okozza a gyulladásodat, vagy valóban hüvelygomba.

Ha ilyen nem történt, és nem vagy megbizonyosodva, hogy gomba, felesleges gombaellenes szerekkel kezelned magad.

Egyébként a dm-ben is kapható candida teszt, az is kimutatja, ha gombád van.

És az előttem szóló minden egyes tanácsa nagyon hasznos, külön-külön is, de ha be tudnád tartani, rövid időd belül javulást érnél el.

Én csak ennyivel egészíteném ki: [link]

Érdemes áttanulmányoznod.

Jobbulást!

2011. máj. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!!!! Nem vett kenetet a doki, és nem küldött laborba!
2011. máj. 4. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!