Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzasgatlót csak úgy el...

Fogamzasgatlót csak úgy el lehet kezdeni barmikor szedni? Bövebben lennt

Figyelt kérdés
Szoval mar szedtem fogamzasgatlot de abbahagytam, viszont a pattanasok elkezdtek visszajönni az arcomra. fogamzasgatlo nelkul a menstruaciom se volt rendszeres, es az arcom is csunya volt. nem akarok varni arra, h mikor jön meg, es rendeltetesszeruen az elsö napon bevenni az elsö tablettat. mi törtenne, ha bevennem most? annyi, hogy esetleg nem véd a nem kívánt terhességgel szemben, vagy lenne valami súlyosabb következménye is? Yasminelle a neve a gyogyszernek. köszönöm a valaszokat
2011. máj. 3. 23:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem várd ki a mensid első napját különben összezavarja a hormonjaidat
2011. máj. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egyrészt szerintem igaza van az első válaszolónak, másrészt pedig jó lenne tudni, hogy milyen készítményt szedtél korábban, illetve mikor hagytad abba, mivel nem tanácsos orvosi ajánlás/jóváhagyás nélkül egyik fajta fogamzásgátlóról egy másikra váltani, illetve mindössze pár hetet kihagyni sem célszerű, mert mindkettő komolyan felboríthatja a hormonháztartást.


A legjobb, ha fél-, vagy egyéves szüneti fázis után kezdesz el újra fog. gátlót szedni, hogy legyen ideje a szervezetednek normálisan átállnia egyik állapotról a másikra (a hormonok által előidézett "ál-terhességi" állapotról a normál állapotra).

2011. máj. 4. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ugyan ezt szedtem korabban is, Yasminelle-t. csak azert hagytam abba, hogy megtudjuk, az alvasproblemaim a fogamzasgatlo mellekhatasakent leptek e fel, vagy nem. hát, nem. szoval akkor varjak amig megjön es akkor kezdjem mindenkeppen ujra? köszi a valaszokat
2011. máj. 4. 07:38
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is várj, ezen a pár napon ne múljék.


Off: ha a nôgyógyászod ne tette meg, küldesd el magad vérvételre trombózis-hajlam vizsgálatra, mert a nôk nagy százalékánál fent áll a veszélye és akkor nem szabad szedni!

2011. máj. 4. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha nem rendeződött vissza a menszeszed az abbahagyás után, akkor eszedbe ne jusson megint elkezdeni!!! Lehet egy újabb abbahagyásnál már akár évek is kellenek majd, hogy normális mensid és normális peteélrésed legyen.
2011. máj. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"T. Doktor Úr!

Igaz az, hogy ha vkinek nincsen peteérése, vagy nem szabályos, és elkezd fogamzásgátlót szedni, akkor a gyógyszer még jobban bezavar, és esetleg később nem, vagy csak nagyon nehezen tud teherbe esni?

De olyat is olvastam már, hogy ha vkinek nincs szabályos vérzése és nem tud teherbe esni, akkor egy rövid ideig fogamzásgátlót szedetnek vele, mert utána nagyobb az esély a terhességre.

Most melyik az igaz?

Köszönöm előre is.


Mindkét hír igaz. Az első a tartós szedésről, a második rövid ideig tartó gyógyszerbehatásról szól. Szeretettel üdvözli Hamvas Ferenc

"



Ha rendszertelen menzeszre szedd, akkor jó esélyed van rá, hogy többet ne legyen normális ciklusod.

2011. máj. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. akkor most mit csinaljak, szedjem vagy ne? rendszertelen ciklusra es pattanasokra kezdtem el szedni. viszont lehet h az is bezavar, hogy kb 1 honapja esemeny utani tablettat vettem be, amiutan megjött egy-két napra a verzes. a doki is azt mondta, h lehet az a baj, es felirta ismet a gyogyszert. de most meg jobban összezavarodtam, szoval nem tudom mit csinaljak.
2011. máj. 4. 11:59
 8/8 anonim ***** válasza:
Keress egy normális orvost.
2011. máj. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!