Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A Canesten Kombi tabletta...

A Canesten Kombi tabletta bejuthat-e a méhbe? Ha igen mit okoz?

Figyelt kérdés
2011. máj. 10. 16:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem jut be, kivéve ha menstruáció alatt használod, mert olyankor nyitva van a méhszáj. Nem okoz bajt.
2011. máj. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 kisnita ***** válasza:

Nem tartom valószínűnek, hogy bejut. A méhszáj normál állapotban zárt, mensi idején nyílik ki valamennyit, de nem annyit, hogy egy tabletta beférne, meg azt úgy is éreznéd. Terhesség alatt elő szokott fordulni, hogy idő előtt nyílik a méhszáj, de legtöbbször csak a belső és/vagy középső nyílik ki és ezért nem tud bejutni. Ha a nyákdugó nem ment el akkor meg pláne nem...

Szóval szerintem nem juthat be.

2011. máj. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 kisnita ***** válasza:
Mondjuk a tabletta feloldódik (erre nem is gondoltam) ezért mensi alatt bejuthat belőle valami... Szerintem ne használd mensi alatt, vagy mindenképpen kérdezz meg egy dokit. A tájékoztatójában nincs írva erről?
2011. máj. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nem menszi alatt gondoltam, de kösz a válaszokat
2011. máj. 10. 16:56
 5/5 anonim ***** válasza:

Ne nyomd túl magasra. A mellékelt adagolóval pont a megfelelő helyre lehet juttatni "koppanásig" nyomva azt jelenti hogy a hátsó hüvelyboltozatba kerül közvetlenül a méhszáj elé. Nem hiszem hogy a méhbe valamilyen módon bejuthattathatnád még direkt sem nemhogy véletlenül, az a nyílás túl kicsi ehhez (ha nem szültél még)

már a feltételezés is morbid, ilyen nincs!!!

2011. máj. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!