Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A rendszertelen menstruácio...

A rendszertelen menstruácio minden esetben PCOS-re utal?

Figyelt kérdés

10 éve menstruálok már,de soha nem volt rendszeres a ciklusom,kivéve azt az időszakot,amikor fogamzásgátlót szedtem.2 éve hagytam abba a tabletta szedését és azóta megint rendszertelen lett a menstruációm.Elég sokat olvastam a PCOS-ről és tudom,hogy ennek a betegségnek az egyik jle a rendszertelen menstruáció,azonban legtöbb helyen azt olvastam,hogy az ilyen betegségben szenvedő nőknek gyakorta akár hónapokra is kimaradhat a menstruációja.Nálam nem ennyire súlyos a helyzet.Nekem minden hónapban megjön,de általában vagy 5-6 nappal korábban,vagy 5-6 nappal késöbb.Néhány estre emlékszem amikor nagyon eltolódott vagy tul rövid volt a ciklusom.Amugy ha az átlagot néze, akkor 34-35 naposak a ciklusaim.Kb 1 éve voltam nőgyógyászati ultrahangon,ott mindent rendben találtak,nem volt cisztikus elváltozás.Most gomba miatt kerestem fel a nőgyógyászomat és megemlítettem neki a neméppen pontos ciklusomat is.Azt mondta,hogy ha tul leszek a gombán akkor csinálunk majd egy hormonvizsgálatot,hogy kiderüljön mi okozza a rendszertelen menstruáciot.A kérdésem az lenne,hogy a hormonvizsgálaton ki fog derülni ha esetleg PCOS-vagyok?Ill.a tüneteim alapján elképzelhető,hogy ez a betegség áll fenn?

21/N


2011. máj. 10. 20:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem biztos, ne pánikolj! Nekem több pcos tünetem is van, még sem vagyok az, és a doki szinte kiröhögött mikor megkértem vizsgáljon már meg vele. Kérd, hogy csináljon ultrahangot, ott biztosan kiderülne ha pcos lennél! Nem kell megijedni,ez csak egy tünet a sok közül, és ezer más dolog is okozhatja:)
2011. máj. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!Most kicsit megnyugodtam!Mindenféléken agyalok mostanában mert lassan elérkezettnek látjuk az időt egy babára a párommal és nagyon félek,hogy esetleg valami oknál fogva nem fog összejönni.De azért igyekszem pozitívan gondolkodni!:)
2011. máj. 10. 20:44
 3/4 anonim ***** válasza:

A PCOS-nél szinte mindig vannak más tünetek is. Szőrösödés, hízás (bár én pl. éppen tök vékony vagyok...), zsíros arcbőr.

Ha ezek közül nincs semmi ilyen gondod, nem valószínű.

2011. máj. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mondjuk eléggé meghíztam,de az a fogamzásgátlo miatt volt és azota már le is adtam.Az arcböröm....hááát,kicsit zsíros,meg néha néha megjelenik 1-2 pattanás,de nem olyan drasztikus.Szőrösödést pedig szerencsére nem tapasztaltam,sőt inkább nagyon vékony szálu és világos színü a szőrzetem.Meg hát 1 éve amikor voltam ultrahangon,mindent rendben találtak,szóval lehet,hogy csak bepánikoltam.Remélem így van és nincs semmi komolyabb bajom...
2011. máj. 10. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!