Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 35 év felett milyen fogamzásgá...

35 év felett milyen fogamzásgátlást javasolt az orvosotok (a spirálon kívül)?

Figyelt kérdés
36 éves vagyok, 2 gyerekkel, kb. 1 hónapja van spirálom (normál, nem Mirena). Most megjött, és dől belőlem a vér, így (majd miután beszéltem az orvosommal) gondolkodom azon, hogy más módszert választok, mert ez így hosszú távon borzasztó lesz.
2011. máj. 13. 10:11
 1/5 anonim ***** válasza:
én is két gyerek után tetettem fel, az első 4 hónapban vérezgettem össze-vissza, kell idő, amíg ez beáll, ma már kevesebb és rövidebb ideig tart a vérzésem, mint spirál előtt.
2011. máj. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm, ez megnyugtatott kicsit.
2011. máj. 13. 10:29
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia

Adj egy kis időt még a szervezetednek hogy hozzászokjon. Persze ha nem lesz jobb akkor vetesd le. Nekem kétszer volt már spirálom. Az elsőnél én is így voltam az első hónapokban. 1 évig viseltem azt a spirált. A végén én is a sok vérzés miatt vetettem le. Aztán megpróbáltam egy másik fajtát is.(nem emlékszem már a nevére).Az pedig 5 évig nem okozott semmi panaszt.:) Az orvos nekem legutóbb írt fel tablettát ( pedig 35 éves vagyok), de azt meg én nem szeretném szedni. Úgyhogy marad az óvszer vagy a megszakításos módszer, ami tudom hogy nem biztonságos.Úgy hallottam, hogy 35 év felett lehet kérni az elköttetést is, ha már biztos hogy nem akarsz gyereket. Ez is egy lehetőség.

2011. máj. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én óvatos lennék a spirállal,és a megszakításos módszerrel is, ugyanis nekem így született majdnem két testvérem (az egyik lecsúszott spirál miatt, a másik megszakítás után)...Pesszárium nem jöhet szóba esetleg? Talán még az az, ami nem hormon, de mégis megbízható, bár sajnos körülményesebb a használata.
2011. máj. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
a körülményes használatot szeretném elkerülni...
2011. máj. 13. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!