Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Streptococcus agalactiae-ről...

Streptococcus agalactiae-ről kérdezni szeretnék?

Figyelt kérdés
A héten mentem a szokásos nőgyógyászati vizsgálatra, hogy van panaszom stb. Vettek kenetet és most először a 8 hónap altt kitenyészett benne streptococcus agalactiae csíraszám kevés teleppel. Kaptam rá dalacin hüvelykrémet, ami ugye 7 napos. A hüvelyflórámmal van baj már 4 hónapja, és most sincs még rendben, errefel kaptam egy antibiotikumot. Itt a weben írtam egy orvosnak és ő azt mondta, hogy ő az én helyemben nem használna semmilyen antibiotikumot, mert a kevés telep nem jelent fertőzést, maximum csak az egyensúly bomlott meg a hüvelyemben.Tejsavas irrigálást javasolt csak. Most nem tudom kinek higyjek. Nagyon félek elhasználni az antibiotikumot, mert nagyon sok rossz megllékhatása van (gobma előjövetele és hasonló ilyen dolgok), és félek sosem gyógyulok meg. Esetleg ha tudnátok nekem abban segíteni hogy a kevés csíratelep tényleg nem vészes, vagy ha ez kezeletlenül marad az mennyire rossz, ha tényleg csak helyreállítással foglalkozom elégséges e? 8 hónapnyi szenvedés után már annyira félek mindentől, hisz 4 hónapja csak a flórámat próbálom helyreálítani, de nem megy, ezek után meg mit reméljek? KÉrlek segítsetek mit tegyek? Már 2 aplikátort elhasználtam mert lassan menstruálok és azután kell konrollra mennem. Folytassam a kezelést, vagy csak a flórámmal foglalkozzak és azt állítsam helyre? Mit tudtok erről a fertőzésről?
2011. máj. 13. 10:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem januárban volt ilyen fertőzésem, 1 doboz augmentin duo-t kaptam rá, 1 hónap alatt rendbe jöttem, közben beszedtem 3 doboz yb pearls hüvelyflóra helyreállítót, amit felírt. Ha utána olvasol, akkor meg fogod találni, hogy a s. agalactiae, ha 1x felüti a fejét soha többé nem fog eltűnni, tünetmentes maradhat, anyára nem veszélyes egyáltalán, viszont szülésnél szólni kell, mert a baba halálát okozhatja. (valamennyire ezt is vitatják)

Szerintem ne használd el a krémet, hogyha nincsen durva tüneted vele. (nálam volt minden, viszketés, vérzés, folyás... pedig gomba nem volt)

Próbáld inkább tényleg a flórát rendbe szedni. :)

2011. máj. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nincsen semmilyen tünetem a fájdalmas szex, és a folyáson kívül, amit szerintem a 4 hónapnyi írtószer okozott amit kaptam. Ami után nem kaptam helyreállítót. Ezen kívül semmi bajom. MÉg a folyás nem is zavarna, de az hogy már lassan 9 hónapja nem tudtunk együtt lenni a párommal az már nagyon zavar.

Köszönöm a válaszod.

2011. máj. 16. 13:22
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia.En is azon orlodom,hogy szabad-e huvelyflora helyreállito tejsavas dolgokat használni,amikor tobb antiobiotikumos kezelés után sikerult kiirtani a baktériumot.Sokan azt tanácsolták,hogy nem szabad,ha a tenyésztés kimutattta a baktériumot,mert csak rosszat teszek vele.Most nem tudom mit csináljak.Nem akarok tobb antibiotikumot szedni.
2011. máj. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
De hát ha nem használok hüvelyflóra helyreállítót, akkor mégis mitől állna vissza az egyensúly? Nekem 4 hónapja fel van borulva, és folyamatosan használtam helyreállítót, sajnos még mindig nem jó.
2011. máj. 16. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!