Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Streptococcus agalactiae...

Streptococcus agalactiae terhesség alatt? Hogy kezelték? Milyen volt a szülés? Kapott e szülés alatt valamit? Babával volt e valami? Minden érdekel.

Figyelt kérdés
27 hetes kismama.
2011. jan. 22. 13:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
A kismamák majdnem felének van ilyen. Nekem is volt. Szüléskor kapsz antibiotikumot 2x. Ha túl gyorsan jön a baba akkor ő kapja a másodikat, ill. még két napig kap amíg a tenyésztés eredménye megjön. Ha negativ akkor nem kell több, ha pozitiv, akkor meg kezelik a babát. Terhesség alatt nem nagyon érdemes kezelni, mert a szülésig előjöhet újból. Nem okoz koraszülést, amig minden rendben van és zárt a méhszáj, addig védett a baba. Nekem mindkét terhességem alatt volt a második lányom gyorsan jött így ő kapott antibiotikumot, de semmi bajuk nem lett szerencsére. Nektek se lesz ne aggódj, minden jót!
2011. jan. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2011. jan. 22. 13:41
 3/21 anonim ***** válasza:

Nekem az orvosom felírt a terhesség alatt is antibiotikumot. Egy hét múlva szülök elvileg, ma veszem be az utolsó adagot. A szülés alatt is fogok kapni infúziót.

Azért nem adnak sok helyen, mert nincs rá biztosíték, hogy végig tudja szedni a kismama a szülésig és akkor teljesen hatástalan, ha nem szeded be az összeset...

Remélem, segít. :)

2011. jan. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Semmit nem kaptam,és fertőzött lett a babóm egy hétig volt elkülönítve, nem maradt meg benne semmi, császárral szültem.
2011. jan. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Várandóság alatt kaptam rá gyógyszert (Semicilin), majd szüléskor infúzióba antibiotikumot.
2011. jan. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

és a babával lett valami?

én is kapok semicilint és kupot is. meg terhesség vége fele még egyszer.

de nagyon aggódom, hogy a babával lesz valami:

2011. jan. 25. 14:05
 7/21 anonim ***** válasza:
Szülés közben egy infúzió antibiotikumot kaptam, a babától vettek mintát, de ő nem fertőződött meg. Ha fertőződött volna, akkor kaptott volna ő is antibiotikumot szülés után még a kórházban. A dokim azt mondta, hogy hiába múlik el antibiotikum hatására mondjuk a harmincvalahanyadik héten, a szülés időpontjára újra elszaporodhat, mert nagyon ellenálló, ezért fontos, hogy még vajúdás közben is lemenjen egy antibiotikum, ami részben a babába is átmegy.
2011. jan. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálam is volt ilyen, nekem augmentint írt fel a dokim, plusz mellette kellett kúpot szednem. Elvben elmúlt a szülés időpontjára, azonban szülés alatt is kaptam antibiotikumot.

Nálad sem lesz semmi gond, tényleg elég gyakori a kismamóknál ez. Minden jót nektek!

2011. jan. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

17:44

Kúpot használnom... :S

2011. jan. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Sziasztok.

Én is elkaptam valamilyen hüvelyi fertőzést...a doki azt mondta ez gyakori, és elmúlhat magától szóval amíg nem viszket/kellemetlen...ne kezeljük + messze még a szülés is.

Nem tudom a problémám nevét.

Pontosan ez mi? Mik a tüneteitek?

2011. jan. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!