Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Huszonéves (! ) szűz lányok a...

Huszonéves (! ) szűz lányok a nőgyógyásznál: élmények, tapasztalatok? Mikor mentetek el és miért?

Figyelt kérdés

Olyan lányok, nők írjanak, akik még nem éltek szexuális életet, de már elmúltak mondjuk 20 évesek. Miért mentetek el nőgyógyászhoz? Volt valami konkrét probléma, vagy csak azért mentetek, mert ennyi idősen már szükséges?


Nem volt "égő" bevallani, hogy mi a helyzet? Tudom, nem kéne emiatt szégyenkezni, meg hát orvosi titoktartás meg minden, de kicsit azért kellemetlennek érzem.


Engem bőrgyógyász küldött hüvelyi UH-ra PCOS esetleges gyanúja miatt, nem tudom, ilyenkor lehetséges-e ez a vizsgálat? Olvastam igen és nem válaszokat is.


2011. máj. 16. 11:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én pont 20 éves vagyok,lassan 21 már,rendszertelen menstruáció miatt mentem el nőgyógyászhoz,mivel mondtam,hogy még nem élek szexuális életet,ezért elküldött vérvételre és hasi UH-ra, így derült ki,hogy én is PCOS vagyok.Egyébként nem éreztem gáznak a helyzetet,semmi köze hozzá,hogy ha szűz vagy,akkor miért vagy még mindig az,nem hiszem hogy ez miatt másképp nézne a doki valakire..egyébként nekem mázlim volt,mert tök jófej, fiatal dokit fogtam ki,nem akart lerázni 5 perc alatt,mindent elmagyarázott,szóval nem volt para,bár én nem először jártam nőgyógyásznál,az elsőnél(talán 17 lehettem) én is paráztam kicsit.De nyugi,nem lesz semmi gond,csak lazán:) 20/L
2011. máj. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%

Elöljáróban annyit mondanék, hogy az orvos, akinél én voltam sajnos híres arról, hogy sok pácienssel nem igazán jön ki a "sajátos stílusa" miatt,úgyhogy nem biztos, hogy a Te orvosod is így fog viselkedni!)


21 éves voltam, szintén szűz, akkor alakult ki az első komoly kapcsolatom, így fogamzásgátlót mentem felíratni. Amikor bementem, és elmondtam miért jöttem, megkérdezte az orvos, hogy eddig milyen fogamzásgátlási módszert használtam, aztán rutinszerűen meg akart vizsgálni. Erre elmondtam neki, hogy eddig semmilyet, mivel nem volt rá szükség, és, hogy engem még nem igazán kellene megvizsgálnia, csak fogamzásgátlót szeretnék...


Erre elkerekedett a szeme, majd megszólalt (ő poénnak szánta volna ezt a megjegyzést, de nem jött össze...), hogy "hű, akkor nagy lehet a szerelem!"


Ezután a "beszólás" után átmentem másik orvoshoz...De közre játszott az is, hogy én előtte utánaolvastam a fogamzásgátló készítményeknek, és egy korszerű, alacsony hormontartalmút szerettem volna felíratni, de ő ragaszkodni akart egy elavult, magas hormontartalmú készítményhez, úgyhogy majdnem összevesztünk, mire hajlandó volt felírni azt, amelyiket én kértem...Emellett édesanyámat egyéb gondokkal évekig félrekezelte,aminek a vége azonnali műtét lett, amikor átment egy másik orvoshoz.


Nekem tehát kissé "negatív" volt az első tapasztalat, de ez orvostól is függ.Szerintem egyáltalán nem ciki az,hogy 20 fölött még szűz vagy.Én büszke voltam és vagyok rá, hogy nem mentem bele már tizenévesen, hanem megvártam, amíg igazán megértem a dologra, és egy nagy szerelem mellett testileg-lelkileg is át tudtam élni az egészet.Számomra csodálatos emlék marad, lehet,hogy a tizenévesek számára pedig csak egy fájdalmas "felejtős", "azt sem tudom már kivel volt" dolog...


Az utolsó kérdésedre válaszolva: elvileg szűz nőknél is végezhetnek vizsgálatot, akár ultrahangot is, csak óvatossággal-bár a gyakorlatban nem igazán szoktak.A szűzhártyán van természetes nyílás,a hüvelyi ultrahang készülék "nyaka" és "feje" pedig nem sokkal vastagabb egy fogkefénél, úgyhogy szerintem körültekintéssel a szűzhártya megsértése nélkül bevezethető.De szerintem tényleg csak akkor végzik el a vizsgálatot szűz lányoknál, ha nincs más megoldás.


25

2011. máj. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én 23 évesen veszítettem el, de előtte utóljára 17 éves koromban voltam nőgyógyásznál, mert nem volt rendszeres a mentstruációm. Egyébként nem volt kellemtelen.
2011. máj. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Az előző felháborodását nem igazán értem, azok után, hogy nem engedte megvizsgálni magát, még örülhetett volna, hogy a doki egyáltalán írt neki fog. gátlót. Tapintással állapítják meg a méh fejlettségét meg egyéb dolgokat, ami nagyban befolyásolja, ki milyen tabit kap.

Szűzeket is meg kell vizsgálni, csak másképp.


Hüvelyi uh-t viszont csak nagyon indokolt esetben végeznek, ha szűz vagy. (Elég vastag az a készülék, nem szűzen is kellemetlen volt.) Akkor, ha a hasi nem ad elég pontos eredményt.


Én 20 voltam, mikor fog.gátlót iratni mentem el, szűzen. Nem volt gáz, minden normális nődoki megkérdezi az elején az első és utolsó menzesz időpontját, valamint hogy élsz-e nemi életet. Ekkor kell megmondani, ha szűz vagy. Ha nem kérdezi, akkor is szólni kell.

20 évesen akkor is illik elmenni, ha nem kell fog.gátló és nincs panasz.


Viszont nekem is volt egy rossz tapasztalatom, amikor a saját nődokim nem volt elérhető, és a barátnőméhez mentem. Eljutottunk odáig, hogy élek-e nemi életet (30 évesen). Mondtam, hogy nem. Miért? Mert nincs pasim. Mióta nincs pasim? X éve. Erre kioktatott, hogy nem egészséges, hogy egy felnőtt nő nem él nemi életet. Mondanom sem kell, hogy az volt az első és utolsó alkalom nála. Csak azért, mert szerinte nem normális, nem fogok senkinek bemászni az ágyába, különben meg semmi köze hozá, nem ezért vagyok ott.

(Azóta már férjnél vagyok, úgyhogy feleslegesen aggódott.)

2011. máj. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

ui: hasznos lehet, nálunk is van PCOS a családban:

[link]

Életmód/diéta


Sokat javíthatsz táplálkozással a helyzeteden. És még egy: ez NEM nőgyógyászati probléma, ott csak tünetet okoz, hanem endokrinológiai. Ha tényleg PCOS-d van, akkor mindenképp oda menj.

2011. máj. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a dokik kevésbé nézik rossz szemmel, hogy vki 20 évesen még nem él nemi életet, mint azt, hogy már a 14-15 évesek is tabit íratni vagy abortuszra mennek....
2011. máj. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Mindenkinek köszi a hozzászólást, véleményt! Hát, elég gáz, hogy ilyen orvosok vannak, mint amilyet egyikőtök írt... :( Meg azon is kiakadtam, amikor amiatt pampogott a doki, hogy ennyi idősen már kéne rendszeresen szexelni. Hát no comment! Egyébként lehet, van benne valami, én is szükségét érzem, de hogy ha még nem találtam megfelelő férfit, csak azért nem akarom odadobni magam valakinek... na mindegy.


A pattanásaim miatt voltam endokrinológusnál, ő nem tartotta valószínűnek, hogy PCOS-em van. Most a bőrgyógyász mondta ezt az ultrahangdolgot, hogy azért csináltassam meg, hogy tutira kizárjuk a PCOS-t.


Szóval szerintetek érdemes elmenni nőgyógyászhoz? Semmiféle panaszom nincs egyébként, de hát nem tegnap múltam el 20 éves, ez is tény... Azt gondolom, ilyen korban már illene. A magánéletemet elnézve nem hiszem, hogy az elkövetkező 1 évben eljutok odáig, hogy komoly kapcsolatom legyen.


Köszi az eddigieknek, írjatok még!

2011. máj. 16. 14:46
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

"Az előző felháborodását nem igazán értem..."


Kedves Válaszoló!


Nem én nem engedtem magam megvizsgálni, én mindössze szóltam, hogy még szűz vagyok, mire Ő mondta, hogy akkor nem vizsgál meg, majd "élces humorral" megjegyezte, hogy ha még szűz vagyok és eddig nem kellett védekeznem, most pedig fogamzásgátlót akarok felíratni,akkor "hű de nagy lehet a szerelem"...


Nem tudom, hogy Neked ez akkor ott, amikor életedben először jársz egy nőgyógyásznál, hogy esett volna... Nekem nem esett túl jól...Ő orvos, nem az a dolga, hogy mások magánéletére megjegyzéseket tegyen...Semmi köze hozzá, hogy én mikor és kivel veszítem el a szüzességemet, és mennyire szeretem őt...


Amikor már nem voltam szűz, azonnal elmentem vizsgálatra.


Erről ennyit.

2011. máj. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
81%

Én 20 éves vagyok még mindig szűz. kb 17-18 lehettem mikor hüvelyviszketés miatt elmentem egy női nőgyógyászhoz aki számomra idegen volt mivel anya nem akarta, hogy az ő nőgyógyászához menjek(nem tudom miért). Az egész rendelésen szó sem esett róla, hogy szűz vagyok-e (bár nyilván látta mert felültetett a terpesztős székbe). Nem is tett megjegyzést se rá, hogy az vagyok. Sőt az elején meg is dícsért mert én előtte felkészültem kissé agyban a rendelésre és pöccre tudtam hogy mikor volt az utolsó vérzésem.

Eztán felírt egy kenőcsöt és viszlát. Azóta se volt bajom.


Ebből mindössze annyi a tanulság, hogy sztem a női nőgyógyászok sokkal nagyobb empatikussággal kezelik az ilyen intim információkat, hiszen ők maguk is nők, akik nyilván voltak nőgyógyásznál szintén.

2011. máj. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
100%

Nem gáz, hogy 20 múltál és szűz vagy! Én is 21 éves koromig az voltam. Nem izgatja az orvost. Szerintem méhnyakrák szűrésre menj el! És mindenképp tudd, hogy mikor volt az utolsó menstruációd első napja! azt mindig megkérdezik, ez fontos!

Nekem mindig fogamzásgátlót akart felíratni az orvos, de mondtam, hogy kösz nem kell.

2011. máj. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!