Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mellkisebbítés ingyen? Kihez...

Mellkisebbítés ingyen? Kihez forduljak?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, és 90F kosarú melltartót hordok. Nem tudok venni csak nagy szenvedés árán melltartót, ami így is iszonyúan drága. A fürdőruhám is, amibe belefértek a melleim, 15 ezer volt és az egész megyét bejártam érte.

Nem tudok ennyi pénzt kifizetni, ez nekem sok.

És iszonyúan kellemetlen a nagy mellem. Folyamatosan fáj a hátam, alig bírok futni tőlük, és hiába nagy, ugye nem feszes és folyton csak lóg az egész. Ha veszek melltartót az is csak egy ideig tartja meg. 1-2 hónap után tönkremegy a melltartó pántja és már nem tartja meg. Én viszont nem vehetek minden hónapban új melltartót súlyos 10ezrekért. Most is Triuph van rajtam, de már ez is alig tart. :S

Nagyon zavar és szeretnék megszabadulni tőlük, azt hallottam, hogy gerincbántalmakat is okozhat és rengeteg probléma lehet belőle, ezért egyes esetekben ingyen is elvégzik a műtétet.

Érdekelne, hogy ez mennyire igaz, és kihez forduljak. Háziorvos, nőgyógyász, esetleg ortopéd szakorvos. Volt valakinek ilyen műtéte amit egészben vagy csak részben fizetett a tb?

Mekkorára csökkentik ilyenkor?

Nagyon szeretném lekicsinyíteni, mert már hatalmas fájdalmaim vannak a hátamnál tőlük és kezdek görbén járni. Nem akarom megvárni, amíg nagyobb gondom lesz ebből.


2011. máj. 17. 12:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, hogy van ilyen. Elmész a háziorvoshoz és kérsz egy beutalót az ortopédiára. Ott úgyis megvizsgálnak, és megkérdzeheted, hogy is működik ez. Szerintem neki kell javaslatot tenni a műtétre.
2011. máj. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
a mi sulinkban is volt egy 16 éves lány aki tiszta vékony de hatalmas lógó mellei voltak, mindenki szerint szilikon volt ő meg már majdnem depressziós lett hogy mindenki piszkálja ezzel, így elment egy ilyen műtétre, bár eléggé kockázatos és veszélyes volt, de mostmár kisebb a melle. de nagyon sokat fizetett.
2011. máj. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
szia én ugy tudom ha valakinek már problémát okoz,akkor azt a tb támogatja.
2011. máj. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha orvosilag igazolt, hogy az egészségedre káros a nagy mell, akkor fizeti a TB-t.
2011. máj. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszi a válaszokat, holnap elmegyek a háziorvoshoz:)

Nagyon kockázatos egy ilyen műtét amúgy? Féljek tőle?

2011. máj. 17. 13:37
 6/11 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy mnit a mellnagyobbítás a mellkisebbítés is rutinműtétnek számít. És igen el fogják végezni ingyen!!!(bárcsak a mellnagyobbítás is ingyen lenne :P) De természetesen ilyen jellegű problémát. Itt egy link:

[link]

Itt le van írva mniden, bár gonodlom állami kórházban fogják csinálni. sok szerencsét és kitartást!!!

2011. máj. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
17:52 Köszönöm szépen, nagyon kedves vagy!!! :)
2011. máj. 17. 20:34
 8/11 anonim válasza:
2011. máj. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Szia :) Én is ugyan így vagyok vele csak én 16 éves vagyok és D kosaras melltartót hordok :/ Voltam a háziorvosomnál és nekem azt mondta hogy nem támogatja a TB mert hogy szépészeti beavatkozás :/ nem tudom én se hogy mi tévő legyek mert tényleg rengetegbe kerül a melltartó meg egyéb dolgok de viszont a műtét is rengeteg és Én nem tudok ennyi pénzt összeszedni és a szüleimtől se várhatom el :/ bocsi hogy nem tudtam segíteni csak tudd h nem egyedül vagy :) én is kíváncsi vagyok a válaszokra mert ezek nem igazak hogy támogatják !!!
2011. jún. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azért nem mindegy, hogy D vagy F. Ha már egészségügyi gondjai vannak az embernek a mellei miatt, akkor támogatja a TB. A D-t még a normál mellméretek közé sorolják.
2011. jún. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!