Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 50mg os Serlifet irt ki az...

50mg os Serlifet irt ki az orvos antidepresszánsanak, és annak is csak a felét kell szednem. Van valakinek tapasztalata ezzel a gyogyszerrel? Ugye nem leszek függő, és ugy nem lesznek mellékhatásaim? Nektem mi a tapasztalatotok?

Figyelt kérdés
2011. jún. 13. 11:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A Serlif hatóanyaga ugyanaz mint a Zolofté. Én a Zoloftot szedem. Ha felírták először pár napig csak a felet kell szedni, majd az 50 mg-os adagra kell áttérni. Sertralin tipusú antidepresszáns. Mire kaptad, milyen tünetekre?
2011. jún. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Függőség a Zoloft /Serlief/ hatóanyagtól nem alakul ki. Én már életem folyamán harmadszor szedem. Elég sokára hat. Ha elkezded szedni nem érzel tőle rohamos javulást. El kell telnie 2-3 hétnek legalább mire jobban érzed magad.
2011. jún. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ideges vagyok és lehangolt(főleg a szar párkapcsolatom miatt) plusz van két kicsi gyerekem és nem egyszeru igy az életem:-/

Tegnap bevettem az elsőt és éjjel már nem tudtam aludni...ez összefügg??Nekem a gyerekek mellett nincs arra 2-3 hetem hogy ne aludjak!!Nem tudom mit tegyek,félek nagyon a mellékhatásaitól.Meddig kell ezt szedni.

2011. jún. 14. 10:27
 4/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Nem kaptál mellé xanaxot? Ha nem kaptál valami stresszoldót irány a doki, mert az nélkül nem fog menni. Az alvásod azért is lehet rosszabb, mert nyugtalan vagy a gyógyszermellékhatások miatt. Mikor vetted be, mert reggel kell. Nekem is először estére írták, de úgy nem jó.Ez nem nyugtató ugye tudod?
2011. jún. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem nyugtató. Frontint irtak melléje,azt mondták igény szerint-hát én ugy gondoltam nem lesz rá szükségem. Tegnap bevettem az elsőt,jól éreztem magam napkozben,csak estére jött a szájszáraszság meg a nem alvás....Igazából nem vagyok meggyőződve arról hogy ezt nekem szednem kéne.Te meddig szedted egy-egy alkalmanként?
2011. jún. 14. 14:56
 6/11 anonim ***** válasza:

Én általában 4-től 7 hónapig szedtem. A betegség súlyosságától függően. Szerintem napi 2x vagy 3x vedd be egyenlőre a xanaxot. Ha jobban leszel le tudod építeni nem kell félni, hogy rászoksz. Valószínű, hogy 0,25-öst kaptál. Mennyit írtak fel 1/2-et? Nekem az első alkalommal 3 hét alatt már érezhető volt a javulás a Zolofttól.

Jobbulást

2011. jún. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen,0,25 kaptam,ezt mindenképp fogják emelni,vagy csak ha arra panaszkodom hogy nem javulok? És miután beszedted a xanaxot simán tudtál tőle aludni? Mennyi idő telt el neked két depresszió között?Pszichoterápiára is jártál mellette? Egyébként nagyon köszi a válaszaidat,nagyon hasznosak nekem.
2011. jún. 14. 20:22
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Antidepit reggel, Frontint ( 0,5 ) egyet, este. Ezt így kell szedni, és ha lehet, nem számolni a napokat. Ahogy eljön az ideje, áttérni az antidepivel az 1 db-ra. Mert ez még csak szoktatás. Amit érzel, az mellékhatás ( a hasmenéssel együtt) Két hét után már nem érzed a hatását, aztán fokozatosan lesz jobb. Fontos tapasztalat, hogyha egyre kevesebbnek érzed a frontint, az azt jelenti, hogy nem jó az antidepi. Vissza kell menni a dokihoz, és szólni neki. De leállni akkor sem szabad. Semmiképpen nem leszel függő ( én négy évig szedtem, és ugy álltam le róla, hogy elhagytam). Ha neked is sokáig kell szedned, akkor a frontin helyett jobb lenne a rivotril. És még valamit: eszedbe se jusson abbahagyni a gyógyszer szedését, ha jobban vagy. Legalább annyi ideig kell szedni még, mint ameddig szedted. És akkor is csak nyugis lassúsággal leszokni. Kövérséget sem okoz, ha nem kezdesz el falni.

2012. jan. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod!Nem szedtem tovább a Serliftet,helyette kaptam Coaxilt,ez jó,a serlifttől borzalmasan voltam,és insomniat okozott.Most már jol vagyok egy ideje,de a doki is azt mondta hogy még sokaig kell szedni,bár már elég keveset szedek belőle,mert fáj tőle a hasam,de igy is jol vagyok.
2012. jan. 4. 21:41
 10/11 anonim ***** válasza:
Meddig szedted a Serlifet? Az utóbbi gyógyszertől mennyi idő után lettél jobban? Nekem sem vált be a Zoloft.
2012. jan. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!