Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rájöttem, hogy határtartási...

Rájöttem, hogy határtartási problémáim vannak, van valakinek ez ügyben tapasztalata? Mit lehet tenni ilyenkor? Orvos kilőve, nincs pénzem rá.

Figyelt kérdés

Sziasztok, 27 éves lány vagyok. Ezidáig azt hittem, hogy teljesen normális, csak kicsit rapszodikus. Mindig minden problémámat vagy megoldottam, vagy egy vállrándítással elintézettnek vettem.

Két hete a sürgősségin ébredtem, nem tudtam hogy kerültem oda, mi történt velem, mint kiderült, biciklivel elestem, bevertem a fejemet, még jó, hogy ennyivel megúsztam. Azóta átértékeltem az életem, és rájöttem, hogy nagyon nem jó az, ahogy élek, éltem. Mindig mindenből a maximumot akartam kihozni, ha valamit csináltam, akkor azt végkimerülésig képes voltam folytatni. Így voltam a sulival, a munkámmal, a barátaimmal, a párkapcsolataimmal, a sporttal, a bulizással, mindennel. Rájöttem, hogy ezért nem működnek a párkapcsolataim se, ezért vagyok egyedül. Ezt a másik félnek nem lehet bírni, egyszerűen képtelenség.

Most iszonyatosan üresnek érzem magam, összeomlott minden körülöttem, és nem tudom mit tegyek. Félek, hogy minden visszaáll a régi kerékvágásba. Valahogy életmódot kellene váltanom, de nem tudom hogyan kezdjek hozzá, nem tudom van-e elég energiám, kitartásom. Sajnos amivel foglalkozom, az megköveteli a teljes embert, és nem nagyon lehet másképp csinálni, mint ahogy eddig csináltam. Félek, hogy teljesen bekattanok, de nem fogom feladni a hivatásomat, ezt nem tehetem meg. Hogy lehet valamiben maximalistának és határtalannak lenni úgy, hogy másban mértékletes, józan életmódot folytatsz? Ez engem kicsit a tudathasadásos állapotra emlékeztet.

Elnézést, hogy ilyen hosszúra sikeredett, köszönöm a válaszokat előre is.


2009. okt. 21. 23:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem orvosra van szükséged, csak egy olyanra aki ismeri a pszichét, és el tudsz vele beszélgetni ilyesmiről, és komolyan vesz. Ami még fontosabb, tudsz a társaságában önmagad lenni. Ha szeretnéd, hogy segítsek, bátran írj levelet! Az alapján amit elmondtál magadról, szerintem nagyon hatékonyan tudnék veled dolgozni. Mivel kezdő terapeuta vagyok, se pénzt, se mást nem kérek cserébe!

Szép napot!

2009. okt. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!