Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 20 éves vagyok és 3 hónapja...

20 éves vagyok és 3 hónapja nem jött meg (terhesség kizárva) eddig is teljesen össze-vissza jött meg.8 éve menstruálok! Mit csináljak? Csak nincs valami komolyabb bajom?

Figyelt kérdés
2011. máj. 21. 23:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Hát ez semmiképpen se normális. Menj el orvoshoz.
2011. máj. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

De igen, lehet valami bajod.


Bocs, hogy megkérdezem, de nincsenek súlyproblémáid és/vagy nem vagy pattanásos? Mostanában szinte népbetegség a nők körében a PCOS (policisztás ovárium szindróma). Ez azt jelenti, hogy pici ciszták vannak a petefészkekben, a peteérés rendszertelen vagy teljesen hiányzik. Elsőre ez jutott eszembe. Szerencsére ez a probléma kezelhető, és az ebben szenvedőknek is születhet babájuk.


Mindenképpen menj el nőgyógyászhoz!

2011. máj. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%
és 20 évesen nincs annyi eszed, hogy elmenj nőgyógyászhoz?
2011. máj. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
de sajnos (enyhén)túlsúlyos vagyok
2011. máj. 21. 23:49
 5/19 anonim ***** válasza:
A túlsúly is az egyik tünete a PCOS-nek.
2011. máj. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
kedves 23:31 egyszer már elmentem nőgyógyászhoz (akkor is ilyen tünetekkel) de szüzességemre hivatkozva nem vizsgált meg.
2011. máj. 21. 23:53
 7/19 anonim ***** válasza:

Akkor menj el másikhoz.


Vannak hülye nőgyógyászok, meg rendesek. Engem az egyik porig alázott, amikor szűzen mentem rákszűrésre, a másik meg kedves volt és levette a kenetet. Amúgy a PCOS-t ultrahanggal igazolják, ahhoz nem kell beléd nyúlni. Keress rá a neten, elég gyakori dolog, sok nő életét megkeseríti.

2011. máj. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Utolsó: Ha kissé elhízott, akkor hasi UH-n nem fogják tudni megnézni szerintem. A hüvelyinél meg bizony be kell dugni az UH készüléket. De szerintem most az egészség fontosabb, mint a szűzhártya.
2011. máj. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Egyetértek: az egészség az első. El kell menni olyan orvoshoz, aki komolyan veszi a problémát. És a hormonvizsgálathoz hüvelyi UH se kell, csak egy vérvétel.
2011. máj. 22. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Én is szűz vagyok, szintén 20 éves, de egy szóval nem mondta a doki, hogy nem vizsgál meg a szüzességem miatt. Csinált hasi UH-t, és manuálisan is megvizsgált. Az ujjával felnyúlt, így kitapintotta a méhemet és petefészkeimet is. Aztán miután semmi kórosat nem tapintott és az UH-n se látott semmi különöset, elküldött hormonvizsgálatra, ahol kiderült, hogy mi a gond.


Szóval keress másik dokit, mert nemnormális, amit az első csinált.

2011. máj. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!