Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy vegyem rá anyámat, hogy...

Hogy vegyem rá anyámat, hogy elmenjen nőgyógyászhoz? Nagyon makacs.

Figyelt kérdés
Sose jön meg neki rendesen, kihagy hónapokat, vagy pecsétel 1-2 napot. Néha fáj is a hasa. Annyit tudni kell, hogy volt már abortusza, nem sokkal utána öcsém "becsúszott", azóta viszont semmi nincs nála rendben. Orvoshoz nem hajlandó elmenni. Legalább egy évben 1x el kell menni, ő már 6-7 éve nem volt. Félek, hogy valami baja van, de egyszerűen nem bírom rávenni, hogy elmenjen. :@
2011. máj. 22. 10:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Az én anyám dettó de neki inkább a gerincsérve van a középpontban..

Ha nem akar elmenni akkor nem is fog, ezt tudomásul kell venni, ez az ő döntése.

Én nem csesztetem érte..

2011. máj. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én anyám is dettó így van a nőgyógyásszal, ő az a típus, aki csak akkor megy orvoshoz, ha már alig él. Én ezt fogom vele csinálni: kérek neki időpontot, amikor tudom, hogy ráér (péntek estére) és közlöm, hogy indulás van és elcipelem. Ő se volt már vagy 10 éve szerintem, rákszűrést pedig évente végeztetni kell!
2011. máj. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ugyanez a helyzet nálunk is.. Sőt, én már nehezen hiszem el, hogy nincs semmi baja, mondjuk jele nagyon nincsen, hogy valami nem lenne rendben, de kb képtelenség, hogy minden okés legyen nála, bár lehet, hogy csak én vagyok pesszimista és túlparázom az egészet. Már próbáltam mindent, nem hat rá, nem veszi észre, hogy mennyire aggódom miatta, vagy nem érdekli. A következő nekem is az lesz, hogy fogom és én viszem el. Különösen azért aggaszt, mert most kezdem az egyetemet, és hát 200km-re fog élni tőlem, és nem fogok tudni hazafutkosni, ha valami baja lesz. Csak nem érti meg, hogy nincs szívem itt hagyni így. Nálatok van valami oka annak, hogy el szeretnétek hogy menjen orvoshoz, vagy csak az éves kontroll miatt? Ha valakinek sikerült valahogy elérnie, hogy elmenjen az anyukája, szívesen venném a tippet. :) 19L
2011. máj. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2. vagyok: anyukámnak szerintem konkrét nőgyógy. baja nincsen, de amiatt aggódom, hogy kb. ugye 10 éve nem volt nőgyógynál. A rákszűrés pedig életbevágóan fontos minden felnőtt nőnél, pláne a kor előrehaladtával. Én még csak 25 vagyok, mégis évek óta minden évben eljárok nőgyógyászati rákszűrésre, ezzel nem jó viccelni, mert a méhnyakrák olyan alattomos, hogy csak akkor vannak tünetek, mikor már nem lehet gyógyítani...
2011. máj. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy szerintem sok nő abba a hibába esik, hogy amikor már megszülte a kívánt gyereket/gyerekeket, nem foglalkozik a nőgyógyászati állapotával. Mielőtt gyereket tervez valaki, nyilván érzi a fontosságát, hogy rendben legyen minden azon a testtájékon, de utána valahogy legyint rá. És ez nagy baj...
2011. máj. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én anyukám is nehéz eset volt. Ő sajnos szintén makacs volt és nem ment időben orvoshoz. Csak már mikor a fájdalomtól alig járt. Sajnos későn jutott orvoshoz és derült ki, rákja van. Már több éve, hogy meghalt, de akkor megfogadtam, hogy sosem leszek ilyen!!!!


Ülj le anyukáddal és beszélj. Mondd el neki, mennyire aggódsz érte és érted, értetek tegye meg. Ha beteg lesz és netán történik vele valami, mi lesz? Felelős értetek!

Persze ezt nehéz megbeszélni úgy, ha a szülő hátat fordít és meg sem hallgat! De muszáj! Kísérd el, biztasd!

Mondd el neki, szereted és aggódsz érte!

2011. máj. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!