Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Petefészek-cisztás kérdések,...

Petefészek-cisztás kérdések, adtok tanácsot?

Figyelt kérdés

Petefészek cisztám van, 3 hónapja "hülyén menstruálok", elvileg 5x6 centis. Most várakozó állásponton vagyok, dokim elutazott, június közepén jön vissza. A köldököm alatt jobb oldalon szinte állandóan meg van duzzadva, lehet ez azért van? Ha kondizok (felülés, hasprés, lábemelés), akkor lentebb megy, de egy idő után ugyanúgy "felpuffadok". Valamint azt is szeretném kérdezni, hogy mit jelent az, ha egy ciszta elkezd mozogni? Sok fórumon olvastam már ezt, de nem tudom mit jelent, miket kellene figyelnem magamon.

Köszi!


2011. máj. 25. 00:14
 1/1 anonim ***** válasza:
Anyukámnak is volt, 8-9 centis és úgy vettük észre, hogy a sürgőségin kötöttünk ki egy vásárlás után. Biztos sokat mozgott aznap és elmozdult neki, pisilni kellett elment wc-re de nem tudott... nem értettük. Majd hazamentünk egész délután próbálkozott de nem jött ki már nagyon szenvedett szegény, apa sem hitt neki hogy nem bír pisilni, majd éjjel az ügyeletre kellett menni mert nagyon fájt már a hasa hogy nem pisilt még azóta, majd ott megröntgenezték és ott vették észre a 8-9 centis cisztát ami elzárta a húgycsövet szegénynek. Kapott katétert sajnos a műtét előkészületei nagyon sokáig tartott, vizsgálatok meg minden így 2 hétig bent volt a katéter hogy tudjon pisilni, majd megműtötték. Nagyon sajnáltam hogy nem hittünk neki, mennyit szenvedhetett hogy nem tudott pisilni, az egyik veséje le is állt emiatt :(
2011. máj. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!