Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyon rendszertelen a cikluso...

Nagyon rendszertelen a ciklusom:S Ez komoly baj?

Figyelt kérdés

2004 januárjában jött meg először a menstruációm.Az első évben előfordult olyan is,h kimaradt,de ez akkor még normálisnak számított.De azután sem lett rendszeres,váltakozó hosszúságú volt a ciklusom. 2008 májusában kezdtem el fogamzásgátlót szedni pont azért,mert rendszertelen volt,és nem akartam,h tönkretegye az első nyaralásomat a szerelmemmel.Gyógyszerrel 28 napos lett,betegségek esetén előfordult,h pár nappal korábban,még a fogamzásgátló szedése közben megjött a mensim. 2010. májusban érettségiztem,akkor a stresszre fogtam,h a fogamzásgátló szedése mellett is megjött hamarabb,aztán júliusban antibiotikumot szedtem 3 hétig,kórházban is voltam,és akkor se rendszerint jött meg,majd augusztusban már el is hagytam a fogamzásgátlót. Azóta eleinte átlagosan 30 naposak voltak a ciklusaim(+/- 1 nap),idén februárban 27 nap után jött meg,márciusban 39,áprilisban 26,most májusban 33.

Segíthet ezen a barátcserje kapszula vagy a palástfű tea cickafarkkal keverve,vagy mindenképp orvosi segítségre van szükségem a rendszeres ciklus beállításához?

Rendszertelen ciklussal küzdők (küzdöttek) tapasztalatait várom elsősorban.

Köszi előre is!

20/L


2011. máj. 29. 14:12
 1/3 sine.lacrimna ***** válasza:

a húszas éveimben volt hogy 100 napig nem jött meg.

Én is elkezdtem a fog.gátlót.Bár ne tettem volna.

Szinte minden mellékhatását produkáltam , akkor is ha tablettát váltottam.

Aztán egyszer az éves rákszűrésen (ahol a dokinak a melleidet is meg kéne vizsgálni de nem teszik),mindkét mellemből tejet jött ki.Na ,uccu mammográfia, szövettan, endokrinológia.Ott azonnal leállították a tablettát.

Még egy évig volt csúszkálás a mensimben, de azóta rendben van.

Hát, ez velem történt.Egy tapasztalat hátha segít.

Ja,és 2000-nem voltam 20 éves, tehát nem szar fog.gátlókkal próbálkoztam.

2011. máj. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ott kezdődik a dolog, hogy rendszertelen menzeszre nem szabad fogamzásgátlót szedni, mert még jobban leállítja az amúgy is akadozó petefészekműködést.

Egyébként annyira nem tűnik szörnyűnek, nem olyan vészes ingadozások. De ki kell deríteni, hogy van-e peteérésed. Kezd el mérni a hődet.

Ha nincs, akkor mindenképpen orvoshoz kell fordulni, de ha tablettát akar írni, keress mást, mert ugyanúgy nem fogja megoldani a gondodat, mint korábban.

2011. máj. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem rég írt ki valaki egy Tiédhez nagyon hasonló kérdést, keresd meg, ott is találsz tapasztalatokat.


Nekem is világéletemben rendszertelen volt a ciklusom (12,5 évesen jött meg először), 27 és 56 nap között szaladgált. Engem nem zavart különösebben, így nem nagyon foglalkoztam vele azon kívül, hogy ahogy Te is, feljegyeztem egy papírra. Közben háromszor 1-1,5 évig szedtem gyógyszert (20, 22, 25 éves koromban), különböző okokból hagytam mindig abba, akkor persze 28 napokra jött meg, de hát az nem is igazi menstruáció.

Aztán kb 27-28 éves koromra rendeződött úgy, hogy 28 és 33 nap között jött meg, azt már én normálisnak gondolom.


29 évesen terhes lettem, egy éves a kisfiam és még azóta nem jött meg újra (hála Istennek), úgyhogy nem tudom, a szülés változtatott-e valamit a petefészek működésén.


Én nem paráznám túl a helyedben.

2011. jún. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!