Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Segítség! Menstruálok vagy...

Segítség! Menstruálok vagy fertőzésem van?

Figyelt kérdés

Múlt hónapban voltunk nőgyógyásznál, mert 5 hónaponta szokott megjönni. Sőt, legutóbb januárban jött meg, azóta nem. Igazából nem talált semmit, csak kicsi cisztákat a jobb petefészkemen, de azt mondta valószínű hogy fölszívódnak.


Viszont már kábé egy hete van valami barna folyásom. De nem olyan rendes folyás, hanem nagyon sötét, már majdnem fekete. De pl. mikor pisilek és megtörlöm akkor a wc papír sima halványbarnás. Azt hittem először hogy megjött, csak nem vér, hanem ilyen barnaság.

De ma már kezdd barackszínű lenni, és eléggé furcsa szaga van. És folyamatosan folyik, bár nem annyi mint mikor menstruálok, de így is teszek be betétet mert volt már hogy a nap végére már a nadrágomon is látszott.


Anyukámnak mondtam már, hogy mi lehet ez, azt mondta nem tudja majd elmúlik, de én kezdek félni. Nem lehet hozzá köze, hogy nem menstruálok rendesen, és vannak cisztáim? Igazából az orvos azt mondta, hogy valamilyen szinten normális hogy nem állt be, mert még nincs is 2 éve hogy menstruálok, és csak 15 éves vagyok. Vagy ahoz lehet köze hogy nagyon fölfáztam?


Mit csináljak? :'(


2011. jún. 3. 13:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindenképpen menj vissza az orvoshoz - ehhez nem szükséges anyukád sem, ha nem akar veled menni. Te is tudsz idöpontot kérni, de ragaszkodj ahhoz, hogy sürgös, szerinted komoly bajod van. Ez ugyan nem valószinü, de az biztos, hogy nem normális dolog, és sokáig várni nem jó.
2011. jún. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindenképpen menj orvoshoz, mert a furcsa szagú folyás valami fertőzést jelent.
2011. jún. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem menj vissza, ill. menj egy másik orvoshoz,aki nem "legyint rá" a problémádra. Nem kívánom neked, de szerintem jobb kicsit megijedni 15 évesen, mint pár év múlva szembesülni azzal, h nem tettél meg mindent annak érdekében,h megtudd mi a baj. Én sajnos az utóbbi kategóriába tartozom. 13 és fél évesen elmentem nőgyógyászhoz, h már 2 éve menstruálok,de nem állt be. Legyintett, elküldött egy hasi ultrahangra,ahol mindent rendben találtak. Azt mondta,h vkinek soha nem lesz rendszeres, meg túlsúlyom is volt... aztán fogytam és kicsit rendezettebb lett a ciklusom. Aztán most 20 felett ismét visszatért a problémám, van hogy 3-4 hónapig nem jön meg és plusz tüneteim is vannak. Egy vérvételen derült ki, h a pajzsmirigyemmel gond van, a doki azt mondta,h a nőgyászt kérjem meg, h PCO 'gyanúval" vizsgáljon. Sajnos igaza lett :( Röviden az a lényege, h a petefészekben apró ciszták maradnak,aminek következtében nem jön meg havonta a menstruáció, és ha nem kezelik akkor további tünetek is előjöhetnek(persze ez így most nagyon le van "butítva"). Még egyszer mondom, remélem, h nálad nem ez a helyzet, de ha most utánajársz,akkor nem kell évekkel később azon bánkódnod (egy jó adag lelkiismeret furdalással), h miért nem mentél dokihoz (másik dokihoz).

2011. jún. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az előző hozzászóló vagyok. Azt kifelejtettem, h a mostani vizsgálatoknál sem mutatott ki semmit a hasi ultrahang(mint ahogy régen sem), de a dokim azt mondta, h mivel a tünetek adottak, ezért csinálna egy hüvelyi uh-át is, ahol már látszott :(
2011. jún. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!