Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A tampon okozhat valami...

A tampon okozhat valami sebet? Lehet benne aludni?

Figyelt kérdés
minit vettem. ti szoktatok tamponban aludni? rendszeres használat esetén nem okozhat sebet, vagy valamit? mert arra gondolok, hogy néha azért nem kellemes felrakni. és éjszaka, alvásnál nem mozdulhat úgy el, hogy kárt okozzon? vagy feleslegesen aggódom? azt tudom hogy méhszáj sebnél tilos a tampon
2011. jún. 9. 23:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Kerüld el az éjjeli használatot. Csak ha szükséges, akor használj tampont. Az a legjobb, mikor a vér akadálytalanul tud távozni.

Fájdalmat /sebet/ akkor tudna okozni, ha nem vérzel eléggé.

2011. jún. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

méhszájsebed biztos hogy nincs! :)


egyébként nem okozht sebet, mert csak menstruációkor használód, így akkor úgyis nedves a hüvely fala szóval simán felcsúszik. Éjszakára csak akkor tedd be, ha nem bírod betéttel, de azért vigyázz, hogy 8 óránál ne legyen bent tovább mert nem egészséges. De h előfordul, nem lesz semmi baj csak ne legyen rendszeres.


Mindig időben cserélj tampont, de azért ne félóránként(kivéve ha megtelik), mert akkor lehet kikezdi a hüvelyedet ha nincs megtelve. Egyébként semmilyen sebet nem fog okozni, nyugodtan használd.

Én már a zöld supert is használtam, mert nagyon véreztem, pedig 16 múlhattam akkor. Semmi bajom se lett, ha a kisbaba is kifér majd ott egyszer, akkor egy tampontól senkinek se lesz baja :)



Tehát összefoglalva: ne aggódj, nem lesz baj. Akkor cseréld ha megtelik(érezni fogod), vagy ha eltelt 8 óra a felhelyezéstől számítva. Anyukádat is kérdezd meg. Ha ez temgszoktad, jöhet a normál tampon is simán, ha közepes/erős a vérzésed. Sokkal kényelmesebb, mint a betét, szinte nekem csodának számított, annyit égtem a betét miatt(átázás).

Nagyon megéri, csak moss kezet mindig előtte és utána, és akkor nem kapsz el semmilyen fertőzést!


Sok sikert:)

2011. jún. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
_akkor
2011. jún. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
ja illetve azt olvastam az előbb, hogy ha akkor veszem ki a tampont, ha nincs "tele", azaz nem teljesen véres, akkor felsérthetem a dolgokat, mert nem csúszik rendesen. azért aggódom nagyon, mert anyumnak is méhszáj sebe lett, és az orvos nagyon lebeszélte a tamponról.
2011. jún. 9. 23:20
 5/14 anonim ***** válasza:
Én szoktam aludni is benne, semmi gond nem volt még eddig, magától nem mozdult el. (hozzáteszem csak ob-t használok)
2011. jún. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Smartguy86 ***** válasza:
Éjjel nem szabad tampont használni! A vér pangását okozza, ami a baktériumok elszaporodásához és fertőzéshez vezethet!!!
2011. jún. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszi a válaszokat! akkor megpróbálok figyelni azokra amiket mondtatok!
2011. jún. 9. 23:26
 8/14 anonim ***** válasza:

hát figyelj én nagyon nem támogatom a tampon használatot nappalra sem. pláne nem estére. ugyanis a megvastagodott nyálkahártya okozza a vérzést, és a tampon ugye csak a vért tudja felszívni a hártyát nem. szóval az ott pang benned. szörnyen undorító és gusztustalan. de ez az én véleményem.

estére én semmiképpen sem javaslom. vízszintesen vagy. ilyenkor betéttel is kevesebb vér folyik, nem hogy tamponnal. az ott ázik a vérben. erre gondoltál már? úszik a vérben. a hüvelyedben van, felhelyezve, de mivel vízszintesen fekszel, így a vért nem húzza le a gravitáció. és az ami kifolyhatna, az se folyik ki, mert felszívja egy tampon, ami a vér mennyiségével növekszik. hogy őszinte legyek ez marha egészségtelen.

(akit a véleményem sértett, attól elnézést kérek. legjobb tudásom szerint próbáltam válaszolni és segíteni)

2011. jún. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Csak akkor használj tampont ha nagyon muszáj. Tamponnal nem is tud annyira kitisztulni a hüvelyed. Éjjelre inkább egyáltalán ne használd.
2011. jún. 10. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Furcsa mód én már évek óta tampont használok éjjel-nappal, és ebből kifolyólag soha semmilyen problémám nem volt szerencsére.
2011. jún. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!