Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyász mit csinál ha...

Nőgyógyász mit csinál ha fogamzásgátlót szeretnék felíratni?

Figyelt kérdés
szeretnék gyógyszert szedni, de nem tudom ilyenkor mit szokott csinálni, és mire kell figyelni, ha szedem a tablettát meg hogy kell szedni ilyenek, ezekben szeretnék segítséget kérni
2011. jún. 15. 21:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Valamelyik semmit se.


A normálisabbak vért vesznek, érdeklődnek a rokonaid betegségeiről, és kivizsgálnak, ezek után pedig felírják a neked megfelelő gyógyszert.

2011. jún. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Megvizsgál kézzel,csinál egy ultrahangot.Ha lelkiismeretes,akkor elküld vérvizsgálatra,hogy van e trombózishajlamod,vagy csökkent májfunkciód. Ezt mindenképp harcold ki,ha volt a családodban trombózis vagy egyéb érbetegség azt hangsúlyozd ki.

Az egyfázisu tablettáknál 21et kell beszedni,a menstruációd első napján kell elkezdened ,így a legtöbb már azonnal véd,ha a menstruációd 2. vagy többedik napján kezded,akkor 2 hét a védettség (legalábbis amit én szedtem,annál igy volt). Mire kell figyelni?ne hagyj ki szemeket,ha antibiotikumot szedsz akkor kiegészitő védekezés kell.Ha hányás,hasmenés fordul elő a gyógyszer bevételét következő 4 órában,akkor a tájékoztatóban leirt módon kell eljárni,ez is gyógyszerenként változhat,és attól is függ,hogy hanyadik szemnél jártál éppen.

Röviden ennyi,de ezt csak azért irtam le,hogy legyen egy kevés fogalmad a dologról,ettől függetlenül el kell olvasni a betegtájékoztatót,mert nem cukorka és súlyos gondjaid is lehetnek akár,ha helytelenül használod,arról nem is beszélve,hogy teherbe is eshetsz

2011. jún. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Megvizsgál, elküld vérvételre, így kiderül, hogy melyik a legjobb gyógyszer neked. Általában akkor kell elkezdeni szedni amikor a mentstruációd 3-4-ik napján tartasz és minden nap szedni kivéve egy hetet, akkor jelentkezik hiányvérzés. Arra kell figyelni, hogy olyan nőgyógyászhoz menj aki felírja, mert valaki nem szereti hormonálisan befolyásolni a szervezetedet.
2011. jún. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!