Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit fog csinálni a nőgyógyász?...

Mit fog csinálni a nőgyógyász? Ír fel fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
Az elmúlt egy évben ilyen időközönként követték egymást a menstruációim (amik között volt 5 napostól 12 naposig): 33nap, 44nap, 20nap, 24nap, 38nap, 38nap, 41nap, 41nap, 15nap, 29nap. 18 éves vagyok, 6 éve menstruálok. Ez nem normális ugye?
2010. jún. 6. 18:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha azért akarszfogamzásgátlót, hogy ne legyél terhes, akkor valószinüleg - vizsgálat után - felirja az orvos, mivel éppen a rendszertelen periódusnál gyakorlatilag bármikor tehetbe eshetsz. De azt szért nem ártana kivizsgáktatni, hoyg MIÉRT ilyen rendszertelen, ennek van valami oka.
2010. jún. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
anya arról akar meggyőzni, hogy genetikai, mert neki is rendszertelen, de azt nem hiszem, hogy ennyire. meg azt mondogatja, hogy még van ideje beállni, azért is nem engedett eddig nőgyógyászhoz:S szerintem már be kéne állnia, nem? Persze, szeretném, hogy kivizsgálja, csak az a baj, hogy anyának is ő az orvosa, és anya meg nem akarja a tabit, és akkor így legalább meg tudnám neki indokolni, hogy ezért kaptam. Vagy nem?
2010. jún. 6. 18:40
 3/7 anonim ***** válasza:
hány éves vagy?
2010. jún. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
18 éves vagyok, 6 éve menstruálok. (már leírtam:))
2010. jún. 6. 19:53
 5/7 anonim ***** válasza:
18 évesen nem kell anyukád engedélye ahhoz, hogy elmenj orvoshoz. Ott meg tudják vizsgálni, hogy van-e valami hormonális oka a rendszertelenségnek. Elöfodulhat, hogy nincs semmi gond ezzel, de jobb megnézetni. AZ orvos el fogja tudni dönteni, hogy kaphatsz-e fogamzásgátlót - ugyan eddig nem derült ki, hogy miért akarod: csak beállitani a vérzésedet, vagy védekezésként.
2010. jún. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
mindkettő miatt szeretném.
2010. jún. 6. 22:02
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez a te dolgod, menj el nyugodtan. Az teljesen lényegtelen, hogy anyád is oda jár. Neki semmi beleszólása, és az orvos sem mondhatja el neki, hogy irt fel neked gyógszert, vagy bármi mást arról, hogy te voltál-e nála, illetve mit akartál, mit talált nálad, ugyanis az orvost a szülövel szemben is köti az orvosi titoktartás, amennyiben a "gyerek" már nagykorú.

Anyádnak egyáltalán nem is kell tudnia, hogy feliratsz fogamzásgátlót, ez a magánügyed.

2010. jún. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!