Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy zajlik a mellrák szűrés?...

Timido kérdése:

Hogy zajlik a mellrák szűrés? Mit kell tennem?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, még szűz. Viszonylag nagy mellem van. A mellbimbóm felett (a bimbó udvar felett) keményebb a mellem, szerintetek az csak az izom? Ma jött meg a mensim, attól is lehet keményebb? Nem gondolom, hogy baj van, de lehet így szűrő vizsgálatra menni? Voltam már tüdőszűrésen is, semmi gond nincsen a tüdömmel. De én szeretném a mellem is kivizsgáltatni. Mit kell tennem? Vagy mit tehetek ez ügyben? A válaszokat előre is köszönöm!
2009. márc. 22. 18:29
 1/5 anonim ***** válasza:
menj el anyukáddal,(én is lányommal voltam,nem szégyen)a nőgyógyászatra,ott a doki megnézi,esetleg elküld ultrahangra. a mammográphiai vizsgálatot(rákszűrés) ilyen fiatal korban(40 év alatt),csak nagyon indokolt esetben végzik el.
2009. márc. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nincsen anyukám. apával élek csak. vele meg nem nagyom szoktam ilyenekről beszélni.
2009. márc. 22. 18:45
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha nem akarod apukáddal ezt meg beszélni akkor én azt tanácsolom menj el a körzeti orvosodhoz és mond el neki az aggodalmaidat és ha úgy látja esetleg van okod arra hogy félj elküld vizsgálatokra,de nyugodtan mehetsz nőgyógyászhoz is.A menszesz nagyon sok mindent befolyásolhat akár azt is hogy keményebbnek érzed a melleid,tüdőszűrőn nem tudják a mellett átvizsgálni mint a mammográfián ami szintén röntgen de ott két lap közé szorítják be a mellett több irányból és hamarabb is csinálnak már ilyen vizsgálatot mint 40 év már 25-26 éves kortól ajánlott.
2009. márc. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szinte biztos hogy nincs semmi baj, az én mellemben is vannak is ilyen keményebb csomós részek. Megkérdeztem a nőgyógyászt múltkor és azt mondta hogy ez normális, a mell mirigyes állománya ami a ciklustól függően változó keménységű. De a biztonság kedvéért nézesd meg. A legrosszabb esetben csinálnak majd egy ultranhangot, mammográfiára téged még tuti nem fognak elküldeni, az ilyen fiatalon többet árthat mint használ.
2009. márc. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Én sem gondolom hogy baj van, tegnap barátnőmet felhívtam, és megkérdeztem milyen az ő melle :)) Elmondása szerint, olyan mint az enyém, mert próbáltuk összehasonlítani, és ő is mondta, hogy olyan furcsa, meg nem olyan mint a szivacs, hanem azért olyan furis. :) meg neki is keményebb a mellbimbó felett, meg ilyenek. :)
2009. márc. 24. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!