Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Már 8 napja késik a menstruáci...

Már 8 napja késik a menstruációm. A strassztől lehet?

Figyelt kérdés

Múlt héten csütörtökön kellett volna megjönnie, azon a héten, amikor osztálykiránduláson voltunk..kb 2-3 hetet végig izgultam, hogy nehogy megjöjjön, mi lesz, ha megjön, stb.. Most éppen semmi jelét nem látom annak, hogy meg akarna jönni..:S


Anyukám már mondta, hogy ha nem jön meg még sokáig, vagy máskor is kimarad, akkor el kell menni orvoshoz, mert lehet, hogy valami bajom van. (ezen eléggé beparáztam :-/)


(Tavaly Horvátországban nyaraltunk, és ugyanez volt...Izgultam,és gondolom ezért maradt ki.)


12/L (kb egy és 3/4 éve menstruálok)


2011. jún. 17. 18:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet a stressztől természetesen. Mondjuk nem tudom mennyire vagy izgulós fajta. De az is teljesen normális ha kimarad, ebben a korban - főleg ha még csak néhány hónapja menstruálsz - még nem olyan rendszeres a ciklus, mint pl egy 25-30 éves nőnél.
2011. jún. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha még egy éve sem mentruálsz, akkor 8 nap késésből azért nem kellene ekkora ügyet csinálni. Még így is rendszeresebbnek tekinthető a menzeszed, mint amilyen ilyen fiatal korban lenni szokott. Ezzel az orvos sem csinál semmit. Értem én, hogy anyukád aggódik, de azért ennyire szerintem nem kellene.


De ha aggódsz, akkor www.orvostudakozo.hu-n írj egy levelet Hamvas Ferencnek, és kérdezd meg tőle, hogy orvoshoz kell-e fordulnod ezzel.

2011. jún. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Épp az, hogy már majdnem 2 éve menstruálok...egy+3/4 év...Azért köszönöm a válaszokat! :)
2011. jún. 17. 19:11
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja, bocs, nem láttam. Akkor sem számít 8 nap. 8 nap még akkor is előfordulhat, ha vkinek amúgy rendszeres. De mint mondtam, írj annak a dokinak:)
2011. jún. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Nekem is késik, de csak 3 napja. Az ismerősi körömből most vagy hárman jelezték még ezt.


Ennyi idősen még nem probléma, ha kimarad esetleg. Egyébként valószínűleg a stressz az oka, de akár a holdciklus megváltozása miatt is lehetett. Ugye tegnapelőtt Holdfogyatkozás volt, pont Telihold idején. De ez csak egy ködösebb információ.


16/L

2011. jún. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! ma megjött....:)
2011. jún. 20. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!