Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Anyukám szerint a betadineos...

Anyukám szerint a betadineos folyékonyszappan megnyugtatja, meg a grapfruitcseppek is jót tesznek hüvelygombára. Tényleg hatásos ez? Nem kellene inkább canaesten combit használnom vagy ilyesmit?

Figyelt kérdés
1 év alatt harmadszor jön elő a hüvelygombám. A másodikat vizsgálták csak ki rendesen, az candida volt, feltételezem most is az. És csak jövő hónapban fogom betölteni a 15-öt...(viszketés, pici darabos sárgás folyás)
2009. márc. 24. 19:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem anyukád csak kicsinek tart még a gyógyszerekhez. De mondd meg, hogy ne kínozzon. Canestent megpróbálhatod, recept nélkül is lehet kapni. De érdemesebb lenne elmenni nőgyógyászhoz ha már harmadszor van.

Kérd meg, hogy menjetek el nődokihoz, mert már nem bírod elviselni. Ezt elkaphatod suli wcben is, akár a stressztől is lehet, vagy ha túl tisztán tartod magad még attól is. Ezer oka lehet, nem kell egyből a szexre gondolni.

Szerintem ez a mostani "kúra" nem sokat ér, menjetek orvoshoz, és tegyetek pontot az ügy végére.

Ha nem akarsz orvoshoz menni akkor pedig vetess, vagy vegyél egy canesten combit. De nem 100%, hogy használ lehet neked másfajta gombád van...

2009. márc. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A betadine jó baktérium, vírus és gombaölő is egyszerre, tehát nem hülyeség hogy az használhat. A grapefruit magolaj is hatásos gombák ellen, irrigálhatsz is vele. Szerintem viszont ezek csak a tüneteket enyhítik, nem szüntetik meg a betegséget. Vegyél canestent, anyukád ötleteit pedig kiegészítésnek használd!
2009. márc. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Oké köszönöm. Az első válaszadónak meg, írtam a kérdésben, hogy ki van már ez vizsgálva...és egyébként a gyenge immunrendszerem tehet róla, menzesz előtt. Szedtem már 1 hónapig is gyógyszert rá, nem ez a gond. Csak már unalmas...meg amúgy is ezkrekbe kerül...
2009. márc. 24. 19:58
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szeretem ezeket a házi gyógymódokat, én inkább a doki tanácsát fogadnám el. Én visszamennék, akár ötödjére is. Nem biztos, hogy ugyanaz a betegség forrása. Jóllehet nem életkortól függ az ilyen probléma. A dokinak az a dolga, hogy meggyógyítson. Nem szabad ráhagyni, nehogy valamilyen szövődményed legyen.
2009. márc. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok...

Tudomásul vettem, hogy ki volt vizsgálva, de az akkor volt most meg most van. Érted... lehet ez most valami más vagy annak a szövődményei meg kitudja.

Egyébként pedig akkor ha már kivizsgálták rendesen meg kellett volna oldani végleg, nem szabadna megint előjönnie, ilyen hamar. Ezzel nem téged akartalak leszidni, hanem az orvost nem szabad békén hagyni, valamit tenni kell.

Na mindegy, jobbulást neked.

2009. márc. 25. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!