Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy zajlik le egy nogyogyasza...

Hogy zajlik le egy nogyogyaszati vizsgalat? Pl ha fogamzasgatlot akarok feliratni

Figyelt kérdés
ha lehet, reszletesen irjatok le. koszii
2009. márc. 24. 22:42
 1/5 anonim ***** válasza:
2009. márc. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A vérvizsgálat a minimum, amit meg kell csinálni.

Nagy valószínűséggel rákszűrést is csinál, tapintással is megvizsgál, esetleg hüvelyi ultrahangot is csinál. Jó tanács: szólj, hogy mondja, mikor mit csinál és hogy először vagy ott! Sztk-ban hajlamosak a durvaságra...Én belefutottam abba a hibába, hogy nem szóltam és köpni-nyelni nem tudtam a meglepetéstől, durvaságtól.

Előre írd össze a kérdéseid, amikre választ akarsz kapni. Pl.: milyen mellékhatásokra számíthatsz, mit tegyél, ha elfelejtetted bevenni, milyen gyógyszerek gyengítik a hatását (meddig kell kieg. védekezés), hogyan szabályozhatod a mensi időpontját, mikortól leszel védett, hogyan kezdd el szedni, mit tegyél hányás, hasmenés esetén...

Előre tudakold meg a szüleidtől, hogy volt-e trombózisos, szívbeteg, magas vérnyomásos, májbeteg...a családodban.

Írd össze, milyen gyógyszereket szedsz (pl.: epilepszia elleni készítmények, nyugtatók, antibiotikumok, gomba, vírus és tuberkulózis elleni készítmények, valamint orbáncfű tartalmú készítmények, a vény nélkülieket is!) és kérdezz rá, vannak-e hatással a tabira.

Írd össze a panaszaid is (pl. görcsök, rendszertelen vérzés, pattanások stb.)

A legolcsóbb bogyó 2500 körül van, ez 3 havi adag. A korszerűbbek 5-6000 körül vannak, egészen 8-9000 Ft-ig. Gondold végig, mit enged a pénztárcád. Nyugodtan mondhatod, hogy kb. milyen árkategóriában gondolkozol.

Ha magán dokihoz mész, az még plusz pár ezerbe kerül. SZTK-s dokinál nem kell fizetned a vizsgálatért, tabi íratásért.

2009. márc. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
de ha közvetlen tapasztalatról szeretnél hallani: először a nőgyógyász elmondja h mit fog csinálni. ez nem áll másból minth le kell venned az alsó ruháidat beülnöd egy speciális székbe és széttenni a két lábad. tipp: ha szégyenlős vagy menj térdig érő szoknyába, azt ugyanis nem kell levenni, így nem érzed majd magad annyira kiszolgáltatva. ha már volt szexuális kapcsolatod, akkor csinál egy rákszűrést, kb egy tampon szélességű fém szerkezetet beléddug (de csak finoman, csak azt érzed h hideg:) megnézi a méhszájadat és kenetet vesz. aztán kitapogatja a nemi szerveid kívülről, gumikesztyűvel belülről. utána esetleg megvizsgálja a melleid. ha tabit is szeretnél felíratni akkor arról fog egy kicsit kérdezősködni h van e a családodban krónikus beteg, trombózisos beteg, mikor volt az ucsó mensid, rendszeres e. aztán megkérdezi h van e vmilyen kérdésed, elkéri a pénzt és mehetsz is :D nem tart tovább 15 percnél
2009. márc. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
koszonom:)
2009. márc. 24. 22:57
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem volt vérvétel, csak megkérdezte, hogy hízékony vagyok-e, milyen sűrűn élek nemi életet, mikor menstruáltam utoljára(ezt ált. mindig megkérdezi) illetve hogy mennyire befolyásol az ár. Azután megvizsgált. Szerintem inkább válassz egy kicsit drágább gyógyszert. Én pl. Yadine-t szedek már 5 éve és meg vagyok vele elégedve, eddig nem voltak panaszaim.
2009. márc. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!