Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kérek mindenkit, hogy csak az...

Kérek mindenkit, hogy csak az írjon, aki már tapasztalt (átélt) ilyet? Alul részletesen

Figyelt kérdés

mindig van túrós hüvelyváladékom, már több éve! mit lehet azzal tenni, valamiféle házipraktikával!(teával vagy hasonlóval) cickfarkfű-,lapacho- és palástfű teát már iszom, és naturjoghurtot is próbáltam, valamennyire talán az is jó, de nem az igazi! azok kíméljenek, akik csak azt tudják írni, hogy menj orvoshoz, mert odajárok több éve, és az orvos egy nagy nulla, jah és a harmadiknál voltam, ugyanezzel a tünettel, és soha semmi nem vált be! a fehérfolyásomra a tea jó volt, de a túrósra meg nem igazán!

Válaszotokat előre is köszönöm!


2011. júl. 4. 01:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Párod kapott az orvostól kezelést?
2011. júl. 4. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
igen ő is kapott! külön urulógustól és a nőgyászoktók is! de semmi! már 6-7 éve küzdök én ezekkel a próblémákkal, de sikertelenül! valami ötlet a túrósra
2011. júl. 4. 01:30
 3/9 A kérdező kommentje:
jah meg a párommal is itatom a teát! neki ilyen piros pöttyök vannak a ..., és fáj a golyója! kamilláztuk is neki, mert általában az övét canestennek kennem! arra is jó lenne valami ötlet! mert sajna ő is miattam lett ilyen! én candida albicansra tippelek, ahogy olvasgattam a neten!
2011. júl. 4. 01:32
 4/9 anonim ***** válasza:
Sajnos csak annyit tudok mondani, amit már biztos a nőgyógyász is... Canesten, mindkét fél részére (kúp és kenőcs). Esetleg ott van még a vény nélküli Betadine kúp is, de az eléggé durván kipusztítja a hüvely flóráját. Utána kötelező a joghurtos kezelés belsőleg. (Amit gondolom ismersz)
2011. júl. 4. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
canesten, betadin meg volt már! de egyiksem tette helyre, de azért köszönöm ,hogy válaszoltál!
2011. júl. 4. 01:37
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem itt már komolyabb és összetettebb problémák vannak, minthogy a canesten használjon.


Pároddal együtt menjetek el egy új orvoshoz, vagy valamelyik régihez menjetek vissza. Mindketten legyetek ott mindkét orvosnál( ha urológushoz is mentek) és mondjátok el a problémátokat.

Nem tudom mit mondani, légy rámenősebb. Ha valami nem használ mondd meg az orvosnak, hogy csináljatok részletesebb kivizsgálást mert ez így nincs rendben.

Nem akarom elhinni, hogy erre nincs gyógymód.


Az orvosok mit mondtak neked? Mondtad, hogy nem használt semmi, mit válaszoltak?

2011. júl. 4. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ja egyébként arra tudok még gondolni, hogy lehet nem jól alkalmaztad a dolgokat. Vagy mindig visszafertőzöd magad valahogy. Oda kell figyelni mindenre, kellő ideig tartson a kezelés, addig semmi szex, tisztálkodás, kézmosás stb.

Tudom, furcsán hangzik mert valószínűleg azt gondolod mindent a leírtaknak megfelelően csináltál, de az sosem árt ha mégegyszer átveszed.

2011. júl. 4. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia, én is tapasztaltam éveken keresztül ilyet, leírom én hogyan szabadultam meg tőle:


azt mondod, hogy ezt valószínű candida okozza. Remélem ezt egy doki is visszaigazolta.


Végleg legyűrni ezt életmód váltással lehet első sorban.

Én a következőket tenném: (ahogy tettem is...)


1) Orvos váltás, részletes kivizsgálás, kenetvétel, célzott kezelés, kikezelés! Ha ez megvolt:


2) Partner kezelése, vizsgálata ugyanolyan fontos, egy szimpla gomba esetében is!


3) Nem tudom szedsz-e fogamzásgátlót, ha igen, akkor arra készülj, hogy amíg nem teszed le, nem szűnik meg a problémád. Én letettem.


4) Betegség, kúpkezelés alatt, és után még jó ideig, mindent nagyon alaposan fertőtleníts, heti többször a WC-t, fürdőkádat, gyakrabban cserélj ágyneműt, hogy ne ezektől kapd vissza. Mert amíg ezeket nem teszed meg, visszakapod. Fehérneműket is természetesen. Én vettem pamut bugyikat (nem tangát), és azokat hordtam, és mosás előtt Neomagnolba beáztatva (gyógyszertárban kapható) fertőtlenítettem, majd hatvan fokon mostam őket. Ezt egy-két hónapig érdemes, nem nagy ügy egyébként.


5) Étkezés alapvető megváltoztatása. Cukor, finomított élelmiszerek, tartósítószerek elhagyása, vitamindús táplálkozás. Ez erősíti a szervezeted, ezzel csak használsz magadnak.


6) Nem tudom mit használsz intim tisztálkodásra, de ne vidd túlzásban. A bolti szintetikus szarokat hagyd el (mint a Lactacyd és társaik). Szerezz be Sövénykúti kecsketejes szappant, az nem irritál és támogatja a hüvelyflórát. Azt használd tisztálkodásra.


7) Mondanom se kell, hogy sose ülj le máshol a WC-re, csak otthon. Pisilés előtt moss kezet alaposan. Tampont, de inkább betétet gyakran cserélj. Cseppents rájuk egy-két csepp teafa illóolajat, az nem engedi majd, hogy elszaporodjanak időközben rajta a bacik, gombák.


8) Ha kikezeltek a gombából, vagy az épp aktuális fertőzésből, rögtön neki kell állni egy hüvelyflóra visszaállító kúrának, különben mindig vissza fog térni.


9) Én ennek érdeklében a következőt tettem: A gombám kikezelték, akkor nekikezdtem egy Gynevac kúrának ( [link] Ez egy injekciós kúra, amit a fenekedbe kapsz 10 naponta. Megfelelő bacikat tartalmaz, 5 injekcióból áll. Olvass utána. Ezzel párhuzamosan elkezdhetsz egy Vitagyn C hüvelykrém kúrát, melynek leginkább az a jellemzője, hogy savas közeget biztosít, amelyben jobban tapadnak, szaporodnak el a jó bacik. Ezt követően pedig lehet egy Gynoflor hüvelytabletta kúrát csinálni, mely szintén a visszatelepítésért felelős.


Ez tudom, hogy soknak hangzik, de nem egy nagy ügy. Viszont odafigyelést igényel, ha ki akarsz ebből végleg lábalni. Nekem sikerült!

Ezt kívánom neked is:)


u.i.: ha ilyen rég óta szenvedsz ebbe, már nem fog használni a canesten és társaik. Arra már rég immunis vagy. Kérj másik gyógyszert. Nekem is ilyen makacs gombám volt, én már ennél sokkal speciálisabb kúpot kaptam, illetve szájon át szedhető tablettát is, amit heti egy alkalommal 2 hónapon keresztül kellett szednem.

Neked is valószínű, hogy nagyon elszaporodtak a gombák az egész bélrendszeredben, hiszen különben nem okozna ilyen makacsa hüvelyi problémát. Javaslom a candida diéta betartását!


Jobbulást!

2011. júl. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem is szokott lenni ilyen problémám. a Klion d 100 hüvelytablettától mindig elmúlik.
2011. júl. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!