Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A nyáron mennék strandolni...

A nyáron mennék strandolni meg úszni stb. és most jött meg nem rég a menstruációm és mivel tudnék vízbe menni?

Figyelt kérdés
12 éves vagyok és pontosan 6 napja jött meg és még elég tanácstalan vagyok azért kérdezek! :( és tamponnal lehet vízbe menni? vagy az is át ázik? és nem tudom hogy 12 évesen milyen a tampon nekem!... kétségbe vagyok esve hogy hogy fogok majd úszni! :( kérlek segítsetek nekem! tapasztalatokat is kérek! előre is köszönöm mindenkinek a válaszát! :)
2011. júl. 4. 15:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
60%
Szerinted meddig tart a menstruáció?
2011. júl. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Tamponnal mehetsz vízbe, csak ha kijössz, cserélni kell.

Amúgy próbálkozz OB. minivel :)

Ne legyél kétségbe esve, én is annyi idős korom óta használok tampont, ha nem volt lehetőségem rá, akkor pedig úgy alakítottam, hogy tudjak menni.

14/L

2011. júl. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Hát ha 6 napja jött meg, akkor hamarosan el is múlik, utána mehetsz úszni. Elméletileg tamponnal lehet, de valójában felázhat, és az elég kellemetlen. Én inkább kerülöm azokon a napokon a fürdést. Sajnos a fertőzéseket is könnyebben elkapod ilyenkor.
2011. júl. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
6 nap utan mar mehetsz uszni, tampon vagy anelkul. 12 evesen meg nem kell tampont hasznalnni, sok ennyi idos fel sem tudja meg dugni.
2011. júl. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! :) és remélem minnél hamarabb elmúlik! :)
2011. júl. 4. 15:59
 6/15 anonim válasza:

Szerintem 12 évesen nyugodtan kiprobálhatod a tampont. OB minit ajánlok én is.

Lehet fürödni vele, úszni, DE

- ne hagyd bent sokáig ez azt jelenti h két órát azért ne áztasd szegényt, főleg h pici

- ha strand: alapos kézmosás és amelyik ujjaddal felhelyezed a tampont, azzal utána ne nyúlj semmihez! erre sokan nem gondolnak, de ilyenkor a WC ajtaját a bal kezeddel (ha jobb kezes vagy, jobb ujj) zárd. És vigyél váltó bikinit, ha véletlenül baj történik.

Elsőre ne keseredj el ha nem sikerül felhelyezni, lehet h másodszorra sem. Meg kell tanulni ezt is :)

Alapason olvasd át a tájékoztatót, értsd meg, h merre kell tolni :) És nagyon fontos az alapos kézmosás!

Én azt is ajánlom h fogj egy tükröt, és ismerd meg picit a tested ott, h mi van ott akár úgyis felhelyezheted h közben nézed. Picit furcsa lehet ezt olvasni de segít hidd el. Később imádni fogod! :D


19L (:

2011. júl. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést anyukáddal beszéld meg! Neki van ebben tapasztalata és segíteni fog mindenben!
2011. júl. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Maximum egy órát lehetsz vízben tamponnal, és ha kijössz, azonnal ki kell cserélni a tampont, vagy betétre váltani.
2011. júl. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Az ujjaddal nyúlj fel előbb a puncidba, és ha már simán megy, jöhet a tampon.
2011. júl. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
köszönöm! :) amúgy meg nem hiába az az oldal neve h amit máshol nem mertél... itt megkérdezheted... szal azért is nem anyukámhoz fordultam!
2011. júl. 4. 16:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!