Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ezzel tényleg nem lesz semmi...

Ezzel tényleg nem lesz semmi gond?

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok. Soha nem használtam tampont és eddig nem is szerettem volna de holnap a család fürödni készül. Ezzel nincs semmi baj csak hogy igaz még nem jött meg de már annyira görcsöl a hasam hogy bármelyik percben megjöhet. Anyum is és a mamám is azt mondta hogy használjak tampont azzal lehet fürdeni de én mégis nagyon félek hogy átázok vagy kiesek meg ilyenek. Azoktól a nőktől vagy lányoktól kérdezem akik már voltak strandon fürödni hogy tényleg nem ázok át h pl. 1 óránként cserélem?

Egy 14 éve lány

(bocs ha rossz helyre írtam a kérdést)


2011. júl. 5. 09:23
 1/7 anonim ***** válasza:

A tapmpont nem szabad óránként cserélni, mert ki fog dörzsölni.

Ha fürdesz, akkor nem ázol át és kiesni egyébként sem tud. Viszont a fürdés után feltétlen cseréld ki.

Meg ha lehet, minél kevesebbet legyél a vizben.

2011. júl. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem is szabad egy óránál tovább bent hagyni tampont ha fürdesz. Vagy ha már nem akarsz fürdeni, akkor tegyél be betétet.
2011. júl. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Strandolhatsz vele, de tudnod kell, hogy ezzel nagyobb fertőzésveszélynek teszed ki magad. Ettől függetlenül nem szükségszerű, hogy elkapj valamit, ha kicsit odafigyelsz.

Mielőtt a vízbe mégy, mosd meg a kezed szappanos vízzel vagy töröld át kézfertőtlenítővel, és tegyél be egy tiszta tampont.

30 percnél - 1 órától tovább ne tartózkodj a vízben. (számolnod kell azzal is,hogy a menstruáció elején ugye erősebb a vérzés, ergo előbb megtelik a tampon).

Mikor kijössz, megint kézmosás, tampon ki, és ha vissza akarsz még menni a vízbe, akkor új tampon be. Ha nem, akkor jó a betét is.

Én a helyedben vinnék váltás fürdőruhát vagy bikinit is, ha netán bekövetkezne valami baleset.

Kellemes strandolást!

2011. júl. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm. És még annyi ha nem jön meg de biztonság kedvéért berakok egy tampont az ugye nem baj? mert ugye mondtam hogy még nem jött meg naptár szerint 8-án kell megjönni de írtam hogy már nagyon görcsölök.
2011. júl. 5. 10:46
 5/7 anonim ***** válasza:
De az baj, mert az összes nedvességet kiszívja a hüvelyedből, kidörzsöli, és könnyen elkapsz fertőzéseket! Csak akkor használj tampont, ha menstruálsz!!!
2011. júl. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
és mi van akkor ha pont akkor jön meg mikor fürdök?
2011. júl. 5. 11:36
 7/7 anonim ***** válasza:
A legjobb ha hanyagolod a fürdést, amikor várható a menstruációd. Ha úgy használsz tampont, hogy nem menstruálsz, úgy fog fájni a puncid, hogy a falat kaparnád. Kidörzsöli a hüvelyed, az összes nedvességet kiszívja, amitől sokkal könnyebben kapsz el fertőzéseket!!!
2011. júl. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!