Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Egy 16 éves lánynak lehet...

Egy 16 éves lánynak lehet aranyere?

Figyelt kérdés

Tapasztalatokat is írhattok, És mik az aranyér tünetei?


Már többszőr volt ilyen, van mikor nagy wc-zés után jön elö, és van mikor csak úgy.

Például ma is miután nagy wc-ztem visszamaradt egy nagyon kellemetlen érzés, nagyon viszketett a végbelemnél, szúrt, csípett, égett, nagyon szörnyű volt, föleg menés közben jelentkezett, és egyszer-egyszer annyira beleszúrt, hogy azt hittem mingyárt elájulok. Most sem szünt meg, csak talán picit enyhült, mert ha ülök nem annyira szörnyű.


Szerintetek lehet 16 évesen aranyerem, ha nem az akkor mi lehet?

Előre köszönöm válaszaitokat.


2011. júl. 5. 20:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
Ritka, de lehet. Egyik ismerősömnek is volt már ennyi idős korában. Menj el vele orvoshoz, ez nem játék, mivel jelenleg csak találgatsz, hogy mi lehet a bajod.
2011. júl. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Szerintem is fordulj vele orvoshoz, az a legbiztosabb
2011. júl. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A tüneteid alapján valószinüleg aranyér lehet, és ez nem korhoz kötött, lehet 16 évesen is.

Ami segit, az egyrészt a megfelelö tápálkozás, hogy soha nem legyen szorulásod illetve túl kemény székleted, tehát aránylag sok zöldségfélét és gyümölcsöt ajánlott fogyasztani. Ezen kivül a gyógyszertárban lehet recept nélkül kapni kenöcsöt aranyérre - nem túl drága, és ha rendszeresen használod, akkor rövid idön belül enyhülnek a tüneteid. (Több féle van, nekem a hemoridkrémmel van jó tapasztalatom, de másikol is hallottam már jót). Ha viszont nem javul, akkor orvoshoz kell fordulni, mert tovább romolhat és elfertözödhet.

Jobbulást kivánok.

2011. júl. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem kell rögtön orvoshoz rohanni minden hülyeséggel ahogyan azt az emberek tévesen gondolják.

Szerintem kérdezd meg a szüleidet először és/vagy menj el egy patikába és a patikusnőt kérdezd meg hogy ilyen esetre milyen krémet tudna javasolni,valószínüleg hogy aranyérkrémet fog adni amit használhatsz egy hétig és ha még azután sincsen változás és ugyanolyan kellemetlen tüneteket észlelsz,na akkor sétálj el a körzetidokihoz.

És mellette figyelj az étrendedre is,egyél sok rostos ételt,kefirt,joghurtot stb

2011. júl. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szedjél C-vitamint, mert rugalmasítja az ereket, persze nem 60mg.amit a gyógyszeripar javasol. Min. napi 1000mg, de a te esetedben akár napi 3000mg is szóba jöhet.
2011. júl. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Sajnos ez nem a kortól függ, tehát lehet.
2011. júl. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

A tegnap tusolás után szünt elég sokat, és másnap reggelre elmúlt, de mindig mikor előjön, csak akkor múlik el ha lefekszem és alszom egy éjszakát rá.

Amugy köszi az eddigi válaszokat.

2011. júl. 6. 14:28
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem meg érdemes elmenni 1x az orvoshoz, mert akár rák is lehet...
2011. júl. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

21:08-as válaszoló,szerintem meg pont azért kell minden furcsa tunettel orvoshoz rohangálni,hogy idoben megelozzhessuk a bajt.Nem azt mondom,hogy minden utasítást be kell tartani,de ha valami változást észlel valaki a testén,ki kell vizsgálni,mi okozza.Ráadásul o fájdalmat is érez,és a fájdalom mindig arra figyelmeztet,hogy valami nincs rendben, valamin változtatni kell.

Vagy esetleg a szomszéd fogja felállítani a diagnózist?

2011. júl. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem aranyér, hanem berepedés, ami ugyan rosszabb, de kúppal lehet kezelni. Szólj a szüleidnek, gasztroenterológus vagy sebész tudja mit kell felírni rá. Azért írom ezt, mert az én lányzóm 15 és régóta van neki is ilyesmi panasza. Ha úgy érzed wc-s közben, mintha pengével vágnák odabenn és utána kijön egy kis húsdarab, ami aztán visszamegy, akkor ez a berepedés jele. Menj orvoshoz bátran.
2011. júl. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!