Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Másnak is kikezdi a bőrét...

Másnak is kikezdi a bőrét "ott lenn" a Canesten krém?

Figyelt kérdés
Hüvelygombán van. Vettem Canesten-Kombit,az a problémám, hogy ha a hüvelytabletta mellé használom a krémet is( amire szükségem van , mert ugye kívül is viszket) akkor a bőrömet a kisajkamnál és a hüvelyem körül kicsípi...tehát arra gondolok, hogy így mintha kiszárítaná ott a bőrt és berepedezik és eléggé fájdalmas. Tehát a krémet ezért nem használom...vagy csak 2 naponta 1x. Így is hatásos lesz a 3 napos kezelés ha csak a kúpot használom vagy így nem?
2011. júl. 10. 16:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nem gombás fertőzésed van, mentél volna inkább nőgyógyászhoz
2011. júl. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Miből gondolod, hogy nem az? Amúgy meg legutóbb ugyanez volt a problémám és akkor elmentem nőgyógyászhoz. Felírt nekem egy kúpot és mondta, hogy hüvelygombám van.
2011. júl. 10. 16:43
 3/11 A kérdező kommentje:
Amúgy meg a tüneteim is a hüvelygombára utalnak. Fehér, darabos folyás és viszkető égető érzés.
2011. júl. 10. 16:44
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem is csípett a Canesten, de nem volt azért ennyire vészes. Viszont nem mulasztotta el - 3 napig szedtem, 4 napig OK volt, utána visszajött. Javaslom, menj el újra a nőgyógyászhoz. Ha 100% biztos vagy abban, hogy ez ugyanúgy gomba és jófej, talán kérhetsz sorbanülés (és fizetés) helyett csak receptet...


Visszatérő hüvelygombánál érdemes Candida diétát kipróbálni (google) ill. hüvelyflóra pótlást is (pl. Alkagin).

2011. júl. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Régen 3 hónapig próbálkoztam a canesten combival.1-2 napig jó volt utána rosszabb lett mint volt. Aztán annyira eldurvult a helyzet, hogy csak 1 év után tudta legyőzni a szervezetem.
2011. júl. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Miért kell rögtön Canestenhez nyúlni, ha valami hüvelyi problémátok van? Arra nem gondoltok, hogy orvoshoz kéne menni? Csak ő tud biztos diagnózist és gyógymódot!
2011. júl. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Off előzőnek: Gondolom, mert vény nélkül lehet kapni... Egyébként nekem nőgyógyász mondta, hogy gomba és csak ezt használhatom, mert szoptatok. Viszont nem használt. A hüvelyflóra-pótlás meg igen (eddig egy hónapja, lekopogom), amit a patikus javasolt.
2011. júl. 11. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem is nagyon durván "kiégette".

Hámlott le a bőr. Hozzáteszem, nőgyógyász ajánlotta, igazoltan gombára.

Belül és kívül is nagyon durván kimart, még véreztem is tőle enyhén.

Abbahagytam, kentem homoktövis magolajjal, az regenerálta a bőrt, már másnapra jó lett.

2011. júl. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Minek menjek el nőgyógyászhoz ha megmondta már, hogy hüvelygombán van? És most is teljesen ugyanazok a tüneteim...ráadásul ha a kórházba "ingyen" elmegyek akkor meg sem vizsgálnak normálisan és eléggé undorító is az a hely...legalábbis nálunk...ha meg elmegyek külön az én dokimhoz akkor 7000Ft-ot ott hagyok +gyógyszer. Mivel a fog.gátló miatt nekem gyakran kijön a h.gomba nincs pénzem arra, hogy kb. havonta majdnem 10ezret költsek erre...jóval olcsóbb ha megveszek 1-2ezer forintért. És még 1x mondom 100% h. gombám van. Amúgy meg mielőtt vki belekötne abba, h. ha a gyógyszer miatt van mért nem hagyom abba...most hagytam abba 2hete de gondolom nem egyből fog elmúlni a problémám:)
2011. júl. 11. 12:18
 10/11 anonim ***** válasza:
ha elmennél egy normális orvoshoz, aki vesz kenetet és ajánl másik gyógyszert és rendesen kikezel, akkor lehet soha többé nem lenne gondod...a szexuális partneredet kezelték valaha, nyilván ő fertőz vissza állandóan
2011. júl. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!