Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek OBmini -vel el...

Szerintetek OBmini -vel el merjek menni strandra?

Figyelt kérdés

Csajokkal már napok óta tervezgetjük hogy megyünk és pont most egy nappal előtte jött meg. Sosem használtam még tampont csak betétet. Nem tudom, fogjak-e neki.


Előre is köszi.


2011. júl. 12. 14:23
 1/8 anonim ***** válasza:

A strandra nyugodtan. :) A vízbe necces.

Max. 40 percet maradhatsz, utána ki kell venned, meg kell mosnod szappannal magad, és újat betenni. Macerás.

De még így is nagy a fertőzésveszély, nyitottABB a méhszáj.

2011. júl. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És az nem ciki, hogy elmegyek a strandra és max csak a lábamat teszem be a vízbe? :D + a bnőim nagyban pancsikolnak ..
2011. júl. 12. 14:32
 3/8 anonim ***** válasza:

vízbe ne menj.

menstruáció alatt ne menj strandban vízbe. akár medence, akár tó vagy folyó vagy patak. nagy a fertőzés veszélye. 1 jó délután nem éri meg a sok orvost és a méregdrága gyógyszereket. és a vizsgálatokról még nem is beszéltünk.

amúgy az OB mini tájékoztatójában benne van egy használati útmutató. egyszerűbb, ha felteszed valahova a lábad, legalábbis nálam bevállt.

2011. júl. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
értem.köszönöm. akkor strand lefújva :(
2011. júl. 12. 14:56
 5/8 anonim ***** válasza:
amikor erőssebb(1-3.napig kb.) akkor nem szabad menni még tamponnal sem. a negyedik naptól már mehetsz tamponnal. persze, ha még nem rég menstuállsz, akkor lehet hogy neked nem is olyan erős alapból csak mondjuk 1 napig tart utána meg csak ilyen barnás. te tudod
2011. júl. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
3 éve van meg és hát igazából változó. Amúgy meg most nem is tudom, hogy mi van mert tegnap este volt már barna volta bugyimon és ma reggel is, de reggel óta egyetlen egy barnás volt....
2011. júl. 12. 16:00
 7/8 anonim ***** válasza:
mehetsz nyudodtan szerintem,énis így kezdtem,ha felmegy a normal akkor azt is felteheted,kb. arra figyelj hogy kicsit ferdén rakd fel a hüvelyedbe hogy ne érezd és a madzag kilógjon és ok lesz,1óra múlva vedd ki és tegyél be másikat kicsit macerás;) jó dolog a tampon
2011. júl. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A nődokim mindig ettől őrjöng, hogy menstruáló nők strandolnak! Egyrészt te is fertőzést kaphatsz nagyon könnyen, akár nagyon komolyat is (nyitva a méhszáj és van egy vérző "seb",a hogy a nyálkahártya leválik), a tampon pedig egyáltalán nem véd a fertőzésektől. Másrészt, pedig a menstruáló nő is beviheti a fertőzést a medencébe.

Ki kell várni ezt a pár napot, ha nem életbevágó úszóversenyre készül az ember...

2011. júl. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!