Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » érdemes fogamzásgátlót szedni...

érdemes fogamzásgátlót szedni vagy nem?

Figyelt kérdés

úgy értem.. annyit olvastam, hogy rossz hatással van a szervezetre, főleg a fiataloknál..

én azért kezdtem el szedni, mert nagyon rendszertelen volt a ciklusom három év után is, és végül ezt javasolta a doki.

és sokat olvastam, hogy ez csak még jobban ront a helyzeten..

de közben barátom is van már két éve, tehát azért is szedem.

de kíváncsi lennék a véleményetekre :)


2011. júl. 14. 23:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha egészséges vagy, nem dohányzol, rendszeresen eljársz szűrésekre, a mai alacsony hormontartalmú tabletták nem károsak, sőt, egyes esetekben még előnyös is eü-i szempontból.
2011. júl. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha soha nem volt rendszeres a ciklusod, a gyógyszer nem fog csodát tenni, sőt. Egy még ki sem alakult ciklusba beleront, és ha majd leteszed, a szervezeted honnan tudhatná, hogy mihez kell visszatérni? Hisz nem emlékszik, mert sose volt normális.

Barátnőm és a kolléganőm is ugyanerre kezdték el szedni a fogamzásgátlót. Pár évvel később (most) gyereket szeretnének, és gyakorlatilag egy éve (!) alig van peteérésük. Szerinted nincsenek elkeseredve?

Gratulálni tudok csak az orvosoknak akik nyakra-faszra (bocsánat) írják fel a fogamzásgátlót.

Tök mindegy mennyi hormon van benne, mindig azt írják, hogy a mai tablettákban alig van hormon. Ja igen, pont annyi van bennük, amennyi ugyanúgy leállítja a peteérést. Akkor meg nem mindegy?


És különben is, hogy állítaná be a ciklusod, ha nem is menstruálsz? Egy közti vérzésed van 28 naponta, semmi köze a menstruációhoz. Csak a tudat maximum, hogy rendszeresen vehetsz betétet meg tampont. Menstruálni nem mentruálsz.

2011. júl. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

hát ez szép hegyi beszéd volt..

csak amikor három hetente jött meg vagy előbb és tartott 10 napig, és voltak olyan napok h kb felállni nem tudtam, vagy h átvéreztem éjszaka a matracot is.. később meg kimaradt két hónapig és a körmöm rágtam h mi van ha terhes vagyok.. az úgy annyira nem volt kellemes.. próbáltam mást is de nem segített, minden a stressz miatt volt..

és még ugye a barátom is ott van..

2011. júl. 23. 16:50
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem hegyi beszédnek szántam, arra válaszoltam, amit kérdeztél, hogy érdemes-e szedni, vagy sem. A döntés innentől nyilván a te kezedben van.
2011. júl. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!