Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tud nekem a nőgyógyász olyan...

Tud nekem a nőgyógyász olyan fogamzásgátlót írni amely szedéséhez ezek a dolgok nem akadályok és hatásos is? Érdemes elmennem?

Figyelt kérdés
17-éves-vagyok-5-éve-menstruálok-de-még-mindig-nagyon-rendszertelen. És-úgy-érzem-nem-sokára-szügségem-lesz-rá. igazándiból-olyan-rendszertelen, hogy-pontos-dátumot-mondani-sem-tudok.
2009. máj. 30. 18:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha ennyi idő után még nagyon rendszertelen a menstruációd akkor azt amúgy sem ártana kivizsgáltatni úgyhogy érdemes lenne elmenned nőgyógyászhoz. Elvégzi majd a vizsgálatokat és eldönti hogy szedhetsz-e fogamzásgátlót és hogy milyet. Egyébként szoktak fogamzásgátlót felírni rendszertelen menstruáció esetében is mert az beállítja.
2009. máj. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Miért használsz egyes helyeken szóközt, a többinél meg gondolatjelet?


Szerintem tud iratni.

2009. máj. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

ne-harizzatok-hogy-gondolat-jelet-használok-de-elromlott-a-billentyűm!:(

igen-gondoltam,hogy-elkell-mennem!

picit-félek....ráadásul-az-SZtk-ban-sok-az-ismerős-és-rögtön-rosszra-gondolnak....

2009. máj. 30. 18:39
 4/13 anonim ***** válasza:

Ugyan, minden nőnek kell járni nőgyógyászhoz, ez természetes dolog, semmi rosszat nem fognak rólad gondolni emiatt! Olyan ez mint bármilyen más orvos, menj el bátran!:)

első voltam

2009. máj. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
köszönöm!:)mindenképpen-elmegyek!inkább-ez-mint-egy-betegség-vagy-egy-véletlen-becsúszó-baba!
2009. máj. 30. 18:42
 6/13 anonim ***** válasza:
Jajj,ne viccelj már!Nőgyógyászhoz rengeteg más okból járhat egy nő,nem csak baba miatt...egyébként sem árt,ha időnként megvizsgál.Ha meg rendszertelen a menstruációd akkor azt kell kezelni elsőként.
2009. máj. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

köszi!!:)

ezt-rögtön-gondoltam!:)

2009. máj. 31. 10:18
 8/13 anonim ***** válasza:

5 éve menstruálsz, azóta ennyire rendszertelen és még nem voltál dokinál? Na irány! Nem lecseszni, meg rémisztgetni akarlak, de ennek lehet szervi oka is, úgyhogy minél előbb menj el orvoshoz. Kit érdekel, hogy ki mit gondol, a te egészséged a legfontosabb és amúgy is évente KÖTELEZŐ elmenni ellenőrzésre és szűrővizsgálatokra!


A rendszertelen mensidre megpróbálhatod az Agnucaston tablettát (gyógynövényes, recept nélkül lehet kapni), nekem is a nődokim ajánlotta, sokat segített. (kevésbé görcsölök és napra pontosan megjön, bár nekem csak pár napos csúszkálás volt.)

2009. máj. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
hát-annyira-rendszertelen,hogy-van-mikor-hónap-elején-van-mikor-hónap-végén-jön-meg!van-mikor-meg-egyáltalán-semmi!elmegyek,mert-egyre-inkább-fontosnak-érzem!
2009. máj. 31. 11:02
 10/13 anonim ***** válasza:

A hónap eleje vagy vége az mindegy, nem a naptárt néz a szervezeted, hanem az a lényeg, hogy kb. mindig ugyanannyi napra jöjjön meg. (A mensid első napjától számold.) Hajrá doki, nem kell tőle félni!


(A címben jó volt a billentyűd, a többinél nem? Na mindegy, nem lényeg, csak zavaró így.)

2009. máj. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!