Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tennél ha kiderülne hogy...

Mit tennél ha kiderülne hogy 2 hónapos terhes vagy, és nem is tudtad? Meg hagynád?

Figyelt kérdés

A növérem 25 éves, 2 hónapja ugyan ugy meg volt a menzesze mint eddig, tegnap este rosszul lett , vérbaradok jöttek ki belöle, elmentünk a korházba, és kideült h 2 hónapos terhes. Majd nem elvetélt, de nem , mert él a baba a szivhangját is hallottuk, meg láttuk a hasába ultrahangon. De ő nem akarja meg tartani. A családba mindenki mondja hogy ne vetesse el, hétfön akarja elvetetni. :( . De hát ha addigra rá tudjuk beszélni hogy ne tegye. Ti mit tennétek a helyében? Én 21 éves vagyok, és ha velem történne,ilyen hirtelen tudnám meg meg váratlanul, akkor én nekem se kellene, de aztán át gondoltam, és igen, meg tartanám nem vetetném el.


(Annyira örülök neki hogy lehet lesz unokaöcsém/unokahugom :) )


2011. júl. 15. 20:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ha ő nem akarja akkor ne kényszerítsétek rá. Ez csak és kizárólag az ő döntése kell, hogy legyen. ha még nem érett rá annak szörnyű következményei lehetnek. Ne akard tudni milyen élete van egy olyan gyermeknek akit nem akartak a szülei.

csak azért mert nektek éppen babázhatnékotok van, ne tegyétek tönkre az életét.


Egyébként én is elvetetném, mert tablettát szedek és beteg lenne a baba. Illetve még tanulok, nincsenek meg a körülmények.

Azt akarom, hogy családba szülessen a babám, ne csak úgy becsusszanjon.

21/L

2011. júl. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Had döntse el Ő.Apja is lenne? Szeretetben élnének?? Van miből eltartani?Van munkahelyük??Sok mindent át kell gondolni,az egy kicsit kevés,hogy jaj de aranyos.

Tudod nem lehet ám kikapcsolni,ha éppen csendet akarunk.

És ha nem akarja,az hosszútávon se lesz jó.

2011. júl. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
A párja mit szól hozzá? Ha a körülmények adottak és a család többi tagja is támogat ,én megtartanám.Persze kényszeriteni szerintem sem szabad.Mondjátok neki,hogy gondolja át a dolgot.8 hetes,1-2 hetet is adhat magának,hátha máshogyan fogja gondolni a dolgot.
2011. júl. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Az is a baba mellet szól,mint irtad,majdnem elvetélt,de aztán mégsem...ezek szerint szivós,életrevaló baby lehet :),nekem ezek után nem lenne szivem elvetetni.Valamiért nagyon szeretne megszületni ;)....
2011. júl. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Van miből etetni, ruházni? Van hova vinni? Van kivel felnevelni? Lehet, h örülsz, de ezekbe is belegondoltál? Sajnos egy gyerek szeretetből nem él meg:( És ha a tesód úgy érzi, hogy nem menne neki, inkább most vetesse el, amíg lehet. Ne szüljön a semmibe. Neki sem könnyű, de szüksége van rá, hogy vele legyetek és támogassátok.
2011. júl. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Persze, minden adott , ház , pénz stb. Igen van apja a gyereknek, évek óta együtt lakik a nővérem a barátjával. Hát hogy mit szólt? Nagyon meg lepödtek, szóhoz se jutnak :)
2011. júl. 15. 20:39
 7/15 anonim ***** válasza:

Hétfőn még nem tudja elvetetni, mert elég hosszú procedúra. Ilyenolyan papír kell, meg van 3 nap gondolkodási idő meg ilyesmi.

Egyébként én vszínűleg megtartanám. Ő is gondolhatott volna előbb arra, hogy nem akar gyereket. Gondolom nem védekezett...

2011. júl. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Helyette senki nem dönthet. Akár elveteti, akár megtartja, mindkettőnek komoly lelki-lelkiismereti következményei vannak, amit neki kell majd viselni (és az esetleg megszülető gyerekkel járó felelősséget szintén). Úgyhogy csakis ő dönthet!
2011. júl. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Jó, de azért csak nem baj mert azt mondjuk neki hogy ne tegye. :). Láttuk az ultrahangon, milyen picike , és a szivhangját is hallottuk. :)
2011. júl. 15. 22:33
 10/15 A kérdező kommentje:
Az este bevitte a mentő a korházba, mert rosszul lett. Megint majdnem el vetélt, de még sem ment el a baba, még él . Már másodjára éli túl. Bent vannak a kórházba , bent vannak vele a többiek is, nem tudom mi lesz, hogy el veteti-e vagy nem. Szerintem ő sem tudja hogy mi legyen, már kétszer túlélte a baba, nagyon akar élni :)
2011. júl. 16. 08:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!