Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A Colpo cleaner intimzuhany +...

A Colpo cleaner intimzuhany + laktóz pezsőtablettáról szeretném a véleményeteket kérni. Ki mire használja és bevált-e?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 1. 20:10
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Csak tisztitásra jó, tehát pl.együttlét után , orvosi vizsgálat előtt, menstruáció után stb. Hüvelyi fertőzés, ilyesmire nem jó. De egyébként amikor úgy érzed hogy több normális folyásod van arra jó. Intim higiénia. Csak arra vigyázz hogy ne használd sűrűn, csak mondjuk 2 hetente egyszer. Bár nekem az orvosom ellenezte, és inkább hüvelykúpot irt fel, de basszus ki szereti amikor kicsurog belőle? szóval szerintem jó a colpoclener.
2009. ápr. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Orvosi vizsgálat előtt nem szabad hüvelyöblítést végezni, mert befolyásolhaatja a keneteredményeket! Ha minden rendben van a hüvelyflórával, akkor teljesen fölösleges a használata. Ha viszont felborul az egyensúly, akkor nagyon jó szolgálatot tesznek a tejsavas intim zuhanyok. Én úgy vagyok vele, hogy nem rohanok mindjárt dokihoz, ha úgy érzem, hogy valami nem oké, a tejsvas irrigálás egy-két nap alatt eddig még mindig rendbe tett! Persze, ha nem javul hamar, akkor irány a doki! Én jobbnak tartom a tejsavas irriglást a direkt gomba elleni szereknél (Canesten kombi és társai). Rengeteg nő használja kapásból ezt, pedig azt sem tudja, hogy gomba okozza-e egyáltlán a problémáit. Vírusok és baktériumok is vannak a világon. Szóval szerintem ha nem tudjuk, hogy mi okoz kellemetlen tüneteket, akkor jobb a hüvelyflórát helyre tenni, ha nem vészes a fertőzés, akkor a lactobacillusok elvégzik a dolgukat, legyen szó bármilyen kórokozóról.


Nekem is van Colpo Cleanerem. A laktóz pezsgőtabi jó szerintem, nekem bevált. Az irrigátorát viszont nagyon utálom, borzalmasan kemény a tartálya, alig lehet összepréselni, így a használata nagyon kényelmetlen. (Írtam is a gyártónak egy emailt ezügyben, válaszra sem méltattak... Pfff...) Ezért én a régi Lactacyd irrigátoromat használom, annak jó puha a tartálya, össze lehet nyomni. Nem biztos, hogy ezt lehet még kapni, mivel hivatalosan megszűnt a Lactacyd irrigáló folyadék. (Pontosabbal lehet kapni egy ugyan olyan kiszerelésű és állagú folyadékot, amire már az van írva, hogy külsőleg használható. Hát én ugyan úgy irrigálok azzal is, teljesen jó... :)) Szóval ha irrigátort akarsz venni, Colpo Cleaner helyett érdemes gyógyszertárban, vagy gyógyászati segédeszkötz boltban venni.

2009. ápr. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a korrek válaszokat!

2 antibiotikum kúrán vagyok túl, és olyan érzésem van, valami nincs renben "ott". Van egy kis hol színtelen, hol fehér szinű kocsonyás valami, ezért gondoltam az öblítésre, hátha elmúlna tőle.

2009. ápr. 2. 13:52
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! (Második vagyok.) Az antibiotikum kúra után KIFEJEZETTEN AJÁNLOTT tejsavas irriglálst csinálni! Az antibiotikum nem csak a káros bacikat irtja ki, amire kaptad, hanem a hasznosakat is, mint pl. a hüvelyben a lactobacillusok. Ők felelősek a hüvelybe jutó kórokozók kinyírásáért, az antibiotikum viszont szépen kipurcantotta őket is, ezért érzed azt, hogy nem okés odalent. Szóval nagyon nagyon ajánlom a tejsavas irrigálást, hidd el, irtó hamar jobb lesz tőle! Szóval hajrá és jobbulást! :)))))
2009. ápr. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2009. ápr. 26. 22:37
 6/6 anonim válasza:
Sziasztok! Nektek nem csíp? Nekem olyan szinten csíp hogy ..... Most elso alkalommal használtam de anyukam azt mondta hogy csinaljam folyamatosan! A fel flakont sem tudtam benyomni mert csíp kegyetlenül! Sírtam! Orvoshoz meg semmikepp nem szeretnek menni! Tipp?
2017. okt. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!