Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Elég "furcsa" a menstruációs...

Elég "furcsa" a menstruációs ciklusom, ez a jelenség kóros lehet-e, vagy sem?

Figyelt kérdés
34 éves vagyok, szexuális életem rendezett, rendszeres. Az utóbbi időben azt tapasztaltam, hogy a menstruációm a kelleténél korábban (1 héttel, azaz kb.14-15 napra) jön meg, és közel 10 napig is eltart. Ebből csak 2-3 napig erős, a többin elég gyenge a vérzés (normálisan a ciklusom 21 nap szokott lenni, meglehetősen pontosan, korábban semmilyen problémám nem volt. ) Az utóbbi években enyhe pajzsmirigy alultermeléssel kezelnek, de az utóbbi 2 évben a TSH érték állandó, nem volt probléma, legutóbb 3 hete voltam kontrollon. Nőgyógyászati szűrővizsgálaton 1 hónapja voltam, semmilyen rendellenességet nem találtak, mindössze a kissé erősebb folyásra kaptam kúpot, ill. kenőcsöt.
2009. ápr. 2. 12:02
 1/2 anonim ***** válasza:
A 21 napos ciklus sem normális! (Cilkusnak ugye a vérzés első napjától a következő vérzés első napjáig számoljuk. Ha így számolod, akkor kevés a 21 nap is!) Szerintem menj vissza dokihoz, újra meg kéne nézni az összes hormonodat. A sima nőgyógy. szűrővizsgálatokon nem látszik az, hogyha a hormonjaid rendetlenkednek.
2009. ápr. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Bocs, normálisan természetesen 28 szokott lenni, de így most ez rövidebb, kb 21. Bocs, elszámoltam
2009. ápr. 2. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!